Мостиська міська рада

Львівської області

Податковий вісник

 

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ Головне управління ДПС у Львівській області Управління інформаційної взаємодії вул. Стрийська, 35, м.  Львів, 79026, Україна. тел. (032) 297-35-86, 297-31-92

ДПС в кожному регіоні створила «гарячі лінії» для вирішення податкових питань мобілізованих ФОП та ветеранів

Пресслужба Державної податкової служби України

Для вирішення податкових питань мобілізованих самозайнятих осіб за дорученням Голови ДПС Руслана Кравченка організовано роботу «гарячих ліній».

Вони працюють у кожному територіальному органі ДПС та надають консультації мобілізованим ФОПам, особам, що провадять незалежну професійну діяльність, ветеранам, членам їхніх родин щодо питань оподаткування.

З переліком «гарячих ліній» можна ознайомитися на вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/others/kontakti/garyachi-linii-terorganiv-dps-dlya-virishennya-pitan-mobiliz

Також отримати інформаційно-довідкові послуги можна в Контакт-центрі ДПС за тел.:  0-800-501-007.  

Нагадаємо, що створення «гарячих ліній» є складовою комплексу заходів для врегулювання податкових питань мобілізованих ФОП та ветеранів.

ДПС також має пропозиції щодо змін у законодавстві, в регіонах створені робочі групи, які надаватимуть консультації. Регіони отримали переліки ФОП, яким нараховуються податки, але ймовірно вони не можуть виконувати свої податкові обов’язки. По кожному такому кейсу працюють окремо. Проводиться інвентаризація листів ФОПів щодо списання нарахованих податкових зобов’язань з дати їх мобілізації.

Контакти гарячих ліній ГУ ДПС у Львівській області: https://lv.tax.gov.ua/kontakti//

Комунікаційна платформа: lv.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук: https://www.facebook.com/tax.lviv

Фото без опису

Фото без опису

 

Робоча зустріч податківців

На днях відбулася робоча зустріч начальника Яворівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Петра ШОТА, заступника начальника Яворівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області Анатолія СИСЮКА, начальника Яворівського відділу оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Львівській області Володимира ЛЕШНІВСЬКОГО та начальника Яворівського пенсійного фонду Володимира ГАЛАКА.

Головним питанням наради була постанова Кабінету Міністрів від 25 жовтня 2024 року № 1225 «Про реалізацію експериментального проекту щодо надання субсидії на оплату вартості або частину вартості найму (оренди) житлового приміщення та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку та військового збору», якою запроваджується:

  • для ВПО – субсидія на оплату вартості або частину вартості найму (оренди) житла;
  • для наймодавця житла – компенсацію податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку та військового збору.

На спільній зустрічі обговорювались питання щодо визначення права на призначення субсидії, права на отримання субсидії та щодо встановлених розмірів субсидії і терміну дії субсидії з подальшим автоматичним продовженням.

Учасники зустрічі домовились про подальшу співпрацю та обмін інформацію між державними установами.

Дякуємо нашим незламним Захисникам за можливість працювати!

 

Про управління податковими ризиками

Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє.

Державна податкова служба України активно впроваджує міжнародні підходи до управління, що ґрунтуються на управлінні податковими ризиками (комплаєнс-ризиками), адже це має вирішальне значення для досягнення стратегічних цілей Національної стратегії доходів України.

На субсайті «Територія високого рівня податкової довіри», який розміщено за посиланням https://tpd.tax.gov.ua, оприлюднено Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі – Перелік).

Перелік формується щоквартально, не пізніше останнього робочого дня березня, травня, серпня та листопада. Розраховані середні показники, які використовуються для формування Переліку, публікуються протягом 5 робочих днів після його затвердження. Для розрахунку всіх середніх галузевих показників, які беруться до уваги при формуванні Переліку, використовуються дані податкової звітності за останні 4 повні квартали (сумарно за 12 місяців). Заробітна плата розділяється на чотири квартали.

Платники податків, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), можуть бути включені до Переліку з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) кварталом, але не раніше одного календарного року з дати взяття такого платника на облік у контролюючому органі.

З нормами визначення платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та перевагами для них можна ознайомитися в Законі України від 18.06.2024 № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» та в наказі Міністерства фінансів України від 07.10.2024 року № 495 «Про затвердження Порядку формування та оприлюднення переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» (зі змінами). 

 

До уваги роботодавців!

Яворівська ДПІ Головного управління Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє.

Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 із змінами та доповненнями затверджені форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).

Відповідно до п.п. 1 п. 4 розд. IV Порядку загальна частина додатка 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – додаток 4ДФ) до Розрахунку містить інформацію про реквізити, де, зокрема:

- у рядку 01 відмічається відповідна клітинка «Звітний», «Звітний новий» чи «Уточнюючий» залежно від того, який Розрахунок подається;

- у рядку 04 навпроти напису «Працювало за трудовими договорами» проставляється кількість працівників, що працюють за трудовими договорами (контрактами) у звітному періоді, по яких здійснюється нараховування доходу за ознакою «101»;

- у рядку 05 навпроти напису «Працювало за цивільно-правовими договорами» проставляється кількість працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами у звітному періоді, за якими здійснюється нараховування доходу за ознакою доходу «102».

Згідно з п. 3 розд. V Порядку поданим і прийнятим до граничного строку подання вважається Розрахунок, який прийнятий контролюючим органом та пройшов всі контролі, у тому числі під час завантаження до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб, залишається чинним під час прийняття контролюючим органом наступного Розрахунку за такий звітний (податковий) період.

На підставі такого Розрахунку здійснюється коригування необхідних реквізитів та показників як у межах звітного (податкового) періоду, так і поза його межами.

Розрахунок, сформований для виправлення помилок за звітний (податковий) та за попередній періоди, не має містити інших додатків крім тих, у яких проводиться коригування.

У разі необхідності проведення коригувань Розрахунку з типом «Звітний» до закінчення строку його подання подається Розрахунок з типом «Звітний новий» (п. 4 розд. V Порядку).

Розрахунок з типом «Уточнюючий» подається після закінчення строку подання розрахунку з типом «Звітний» та/або «Звітний новий». «Уточнюючий» Розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди (п. 6 розд. V Порядку).

Порядок заповнення «Звітного нового» та «Уточнюючого» Розрахунків при коригуванні сум податку на доходи фізичних осіб, військового збору є однаковим. Розрахунки «Звітний новий» та «Уточнюючий» подаються на підставі інформації з раніше поданих Розрахунків і містять інформацію лише за рядками з реквізитами або сумами нарахованого податку на доходи фізичних осіб, військового збору, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до платника (п. 7 розд. V Порядку).

При цьому, для проведення коригувань платнику податків необхідно сформувати та подати Розрахунок з типом «Звітний новий» або «Уточнюючий», який має містити обов’язкові реквізити, визначені в рядках 01 – 05 та у рядку 031 для платників єдиного внеску, а також інформацію про додатки, у яких буде проводитись коригування, що визначені в рядку 06 цього Розрахунку. При цьому додатки, інформація щодо яких не коригується, у рядку 06 не вказуються та відповідно не подаються (п. 9 розд. V Порядку).

 

Національна стратегія доходів до 2030 року: удосконалення процесів організації та проведення документальних і фактичних перевірок

Яворівська ДПІ Головного управління Головного управління ДПС у Львівській області інформує.

Національною стратегією доходів до 2030 року, що затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1218-р (далі – Стратегія), передбачено удосконалення процесів організації та проведення документальних і фактичних перевірок (розділ 4.2.2(b).

Одним із пріоритетів у цьому напрямі є цифрова трансформація основних процесів контрольно-перевірочної роботи та застосування новітніх підходів до її проведення, де ключовим заходом є запровадження в діяльність органів ДПС процедури електронного аудиту («Е-аудит»).

Отже, Стратегією, зокрема, передбачено впровадження ІТ-рішень для обробки даних SAF-T UA для великих платників податків та запуск у використання системи «Е-аудит».

На сьогодні з метою доопрацювання та усунення недоліків стосовно формування та подання платниками податків стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) ДПС на постійній основі проводиться робота з розробником щодо модернізації версії V2.0, зокрема складено Детальний технічний опис елементів SAF-T UA V2.0_2 (1). Оновлену версію стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) V2.0_2 (1) розміщено на вебпорталі ДПС, про що  направлено повідомлення в електронні кабінети  великих платників податків.

До того ж проводиться аналіз та вивчення демо-версії системи електронного аудиту «Е-аудит» (наразі  розміщена не на тестовому середовищі ДПС).

Водночас удосконалення системи співпраці та інформаційного обміну між платниками податків та органами державної влади, забезпечення впровадження новітніх процесів цифрових технологій, роз’яснення порядку формування та подання стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA), впровадження концепції електронного аудиту, ДПС повідомлено про можливість укладання Меморандуму з великими платниками податків  про участь в експерименті із запровадження процедури (е-аудит) шляхом надсилання відповідних повідомлень до електронних кабінетів великих платників податків.

Протягом 2024 ДПС заключено/пролонговано 24 Меморандуми про участь в експерименті із запровадження процедури «е-аудит» з великими платниками податків, які надали згоду сформувати та надіслати стандартний аудиторський файл (SAF-T UA) до ДПС для його тестової обробки, та проведено з ними онлайн-зустрічі.

Звертаємо увагу, що для зручності платників податків на вебпорталі ДПС створено банер «SAF-T UA», в якому інформацію структуровано за такими розділами: «Нормативно-правові акти; Презентація; Повідомлення; XSD (визначена схема для стандартного аудиторського файлу SAF-T UA); Контакти; Меморандум про участь в експерименті із запровадження процедури (е-аудит)». Ознайомитися із зазначеною інформацією є можливість за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/saf-t-ua

 

Тренінг в Яворівській ДПІ щодо Деклараційної кампанію 2025

Фахівцями Яворівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області проведено тренінг стосовно деклараційної кампанії – 2025. Платникам нагадали, що подати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік громадяни повинні до 1 травня 2025 року. Обов’язок подання декларації є у тих платників, які отримали доходи, з яких торік не сплачено податок на доходи фізичних осіб. 

Присутнім  повідомили, що подати декларацію в електронній формі можна, скориставшись приватною частиною Електронного кабінету.

Так, у режимі «ЕК для громадян» електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи» дозволяє сформувати декларацію та подати її до контролюючого органу з копіями первинних документів, у т. ч. для використання права на податкову знижку. 

При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб, та відомостей про обʼєкти нерухомого чи рухомого майна.

 

Щодо діяльності Яворівської ДПІ за січень - березень 2025 року

 За січень – березень поточного року фахівцями Яворівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області платникам видано 1522 довідок про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

Зареєстровано 105 реєстратори розрахункових операцій, 292 книги обліку розрахункових операцій.

Стати платником єдиного податку/внести зміни до Реєстру платників єдиного податку/анулювати реєстрацію платника єдиного податку виявили бажання 298 суб’єктів господарської діяльності, сформовано  418 витягів з реєстру платників єдиного податку.

З Державного реєстру фізичних осіб – платників податків видано 1045 відомостей про суми /джерела виплачених доходів та утриманих податків. 

Також звертаємо увагу платників на переважне отримання послуг в онлайн – режимі використовуючи можливості сервісу «Електронний кабінет» https://cabinet.tax.gov.ua.

 

Особливості декларування доходів громадян - під час «гарячої лінії»

Триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2024 року. Тож днями начальник Яворівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Львівській області Петро Шот під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповів на запитання щодо цієї теми. 

Під час спілкування з платниками, податківець нагадав про терміни та види доходів, які підлягають декларуванню. Розповів про особливості заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи за минулий рік, Зокрема, наголосив на граничних строках подання декларації – до 1 травня 2025 року у разі обов’язкового декларування доходів, а для отримання податкової знижки – до 31 грудня поточного року. 

Посадовець акцентував увагу громадян, що для зручності при поданні декларації в «Електронному кабінеті» створено електронний сервіс «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість часткового автоматичного попереднього заповнення декларації, що здійснюється на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податку, та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.  

На всі питання платників було надано фахові відповіді.

Про основні категорії заходів впливу в системі управління комплаєнс-ризиками

Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що стратегічна мета управління комплаєнс-ризиками – це постійне підвищення рівня добровільного дотримання платниками податків вимог податкового законодавства шляхом виявлення та визначення пріоритетності ризиків втрати податкових надходжень і впровадження заходів, спрямованих на мінімізацію ризиків

Визначаються три основні категорії заходів впливу 

в системі управління комплаєнс-ризиками:

► Профілактичні: включають в себе навчання щодо дотримання законодавства та нагадування про майбутні терміни подачі документів;

► Допоміжні: включають надання платникам податків у певній галузі інформації про типові помилки у звітності;

► Реактивні: включають проведення контрольно-перевірочних заходів, заходів з погашення податкового боргу.


Президент підписав наш закон 4254-IX. А це означає - більше можливостей для волонтерів і благодійників. Зокрема:
Фото без опису1. Благодійні фонди та ГО не мають оподатковувати негрошову допомогу, яка надається цивільним, які її потребують.
2. Усе, що передається згідно постанови 653 не оподатковується, незалежно від того, в якому регіоні така допомога надається.
3. Бізнеси можуть передавати на благодійність до 8 % річного прибутку без сплати податку (замість 4% раніше).
Україна переможе, коли кожен робитиме свій внесок у боротьбу. Допомагайте армії та гуманітарним ініціативам!

Деклараційна кампанія 2025: Надавали репетиторські послуги – подайте декларацію про майновий стан і доходи

Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує, що Деклараційна кампанія – 2025 триває. Декларування доходів пов'язано із виконанням фізичними особами-платниками податку на доходи фізичних осіб вимог ст. 67 Конституції та норм Податкового кодексу. Якщо упродовж 2024 року учителі, викладачі тощо надавали репетиторські послуги учням, студентам або дошкільнятам, при цьому не були зареєстровані суб'єктами підприємницької діяльності, вони зобов’язані задекларувати свої доходи. 

На сьогоднішній день, до репетиторських належать послуги з виконання контрольних, курсових, дипломних робіт, підготовка дітей до школи, незалежного тестування, вступу до навчальних закладів, навчання з будь-яких предметів, тощо.

Таким чином громадяни, які отримували упродовж 2024 року такі неоподатковані доходи, у обов’язковому порядку мають подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Після чого сплатити до бюджету нарахований податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір у розмірі 1,5%.

Нагадаємо, що декларацію про доходи можна подати особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, або відправити до податкової засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Додамо, що виконати свій конституційний обов’язок: задекларувати доходи, потрібно до 01 травня 2025 року.

 

Яворівські податківці звертають увагу на переваги використання електронного сервісу від ДПС «Електронний кабінет»

Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області нагадує платникам податків про переваги використання сервісів податкової служби, зокрема сервісу Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua/ ), який є інформаційно-комунікаційною системою, що створена для забезпечення реалізації платниками податків та державними органами своїх прав та обов’язків, визначених Податковим кодексом України, в електронному вигляді.

Податківці роз’яснюють: у приватній частині Е-кабінету для суб’єктів господарювання функціонують сервіси: 

- реєстраційні та облікові дані; 

- доповнення облікових даних інформацією про види діяльності (КВЕД); 

- дані про об’єкти оподаткування; 

- інформація про стан розрахунків з бюджетом; 

- листування з органами ДПС; 

- надсилання в електронному вигляді сервісних запитів за встановленими формами та отримання інформації; 

- подання звітності в електронному вигляді до органів ДПС, пенсійного фонду та статистики; 

- перегляд та друк раніше поданої звітності; 

- перегляд вхідних/вихідних документів (квитанцій про приймання та обробку податкової звітності, інформаційних повідомлень, кореспонденції тощо); 

- надання згоди на отримання контрагентом інформації про себе; 

- надання згоди на отримання банківською установою інформації про податковий борг; 

- податковий аудит (критерії ризику); 

- доступ до сервісів Е-ПДВ, Е-акциз; 

- РРО/ПРРО; 

- доступ до Єдиного рахунку; 

- доступ до реєстрів, отримання інформації з реєстрів; 

- інші електронні сервіси та корисна інформація. 

Платники ПДВ в приватній частині Електронного кабінету мають можливість: 

- реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН; 

- доступу до даних ЄРПН; 

- подання в електронному вигляді повідомлень, скарг на рішення Комісії ДПС про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН; 

- доступу до сервісів системи електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ): розрахунок суми перевищення та результату порівняння даних податкової звітності з ПДВ та ЄРПН; перелік операцій, зареєстрованих в СЕА ПДВ; перелік всіх операцій з ПДВ-рахунком (тип транзакції, загальна сума поповнення рахунку, списання коштів з рахунку, заборгованість тощо); 

- доступу до аналітичних сервісів системи автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування оцінки ступеня ризиків: показник D (навантаження за останні 12 календарних місяців); показник P (сума ПДВ, зазначена у зареєстрованих податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН у звітному періоді); показники Позитивної податкової історії (ППІ); інформація щодо відповідності платника ПДВ критеріям ризиковості. 

Сервіси для платників акцизного податку: 

- реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування в ЄРАН; 

- доступ до даних ЄРАН; 

- сервіси системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового: перелік операцій, зареєстрованих в СЕА РПСЕ; перелік всіх операцій з ПДВ-рахунком (тип транзакції, загальна сума поповнення рахунку, списання коштів з рахунку, заборгованість тощо); перелік акцизних складів та інформації щодо обладнання акцизного складу; результат зіставлення показників обсягів обігу спирту етилового.

 

До уваги фізичних осіб – платників єдиного податку першої – третьої груп!

Яворівська ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області повідомляє, що з 01.01.2025 відповідно до статей 7 та 8 Закону України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік» установлено місячні розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 3028 грн та мінімальної заробітної плати – 8000 гривень. 

Щодо обсягу доходу:

Згідно з Податковим кодексом України (далі – ПКУ) граничний обсяг доходу для платників єдиного податку першої – третьої груп розраховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Отже, у 2025 році розмір доходу для фізичних осіб – платників єдиного податку не повинен перевищувати такі суми для:

- першої групи платників єдиного податку – 1 336 000 грн;

- другої групи платників єдиного податку – 6 672 000 грн;

- третьої групи платників єдиного податку – 9 336 000 гривень.

Щодо ставок єдиного податку:

Максимальний місячний розмір єдиного податку у 2025 році для ФОП – платників єдиного податку:

першої групи становить 302,80 грн,

другої групи – 1600,0 гривень.

Відповідно до п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:

1) 3 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;

2) 5 відсотків доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

При цьому слід враховувати, що до сум доходу, зазначеного у п. 293.4 ст. 293 ПКУ, ставка єдиного податку для платників єдиного податку першої – третьої групи (ФОП) встановлюється у розмірі 15 відсотків. 

Крім того звертаємо увагу, що з 01.01.2025 ФОП – платники єдиного податку є платниками військового збору.

 

Електронні сервіси ДПС дозволяють оперативно отримати необхідну інформацію

Фахівці Яворівської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області в Центрі обслуговування платників проводять роз’яснювальну робота щодо податкового законодавства місцевим платникам податків та громадянам щодо використання електронних сервісів ДПС. Вони надають можливість платникам оперативно отримати необхідну інформацію.

Так, днями відбувся тренінг із платниками щодо швидкого отримання в Електронному кабінеті довідки про суми нарахованих та виплачених доходів.

Податківці наочно та детально роз’яснюють громадянам алгоритм дій. Зокрема:

- необхідно увійти до приватної частини Електронного кабінету за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua або через вебпортал ДПС https://tax.gov.ua.

Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням КЕП, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія. Підпис або «хмарного» КЕП:

- зайти до меню «ЕК для громадян» та обрати вкладку «Запит про суми виплачених доходів»; 

- заповнити всі реквізити та вказати необхідний період; 

- зберегти документ та підписати його за допомогою КЕП; 

- натиснути «Відправити»;

- після обробки запиту до Електронного кабінету направляється файл-відповідь, який містить відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про джерела та суми нарахованого доходу, нарахованого (перерахованого) податку та військового збору.

 

Гаряча лінія: особливості визначення та сплати мінімального податкового зобов’язання

Днями у Яворівській  ДПІ Головного управління ДПС у Львівській  області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості визначення та сплати мінімального податкового зобов’язання».

В ході «гарячої лінії» було поінформовано, що платником мінімального податкового зобов’язання  (далі – МПЗ) є резидент, який володіє та/або користується (орендує/ суборендує, на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь. МПЗ поширюватиметься на власників та користувачів земельних ділянок сільгосппризначення, які розташовані за межами населених пунктів, а також у їхніх межах, якщо розмір ділянки становитиме 0,5 га та більше. Тобто, МПЗ необхідно сплачувати як за користування, так і за володіння земельною ділянкою сільськогосподарського призначення.

Фахівець роз’яснила, що сплата МПЗ обов’язкова як для юридичних, так і для фізичних осіб. В основі механізму, що визначає суму МПЗ – коефіцієнт від нормативної грошової оцінки власних сільськогосподарських земель або тих, що перебувають в користуванні. Сума всіх сплачених податків відповідного платника у залежності від системи його оподаткування не має бути менше ніж МПЗ. Розрахована сума податку з урахуванням цього принципу й буде МПЗ.

Додзвонювачі з’ясували, що ті, хто отримає податкове повідомлення-рішення (далі – ППР) від податкової, має сплатити визначену суму МПЗ протягом 60 днів із дня вручення. Хто не згоден із розрахунком МПЗ, має право звернутися до податкового органу для проведення звірки даних. Разом з тим, платники дізналися, що податковим законодавством не встановлено окремої відповідальності щодо МПЗ, але у разі несплати або несвоєчасної сплати МПЗ будуть застосовуватись штрафні санкції, передбачені статтями 123 та 124 Податкового кодексу України.

Під час спілкування платники також розпитували про внесені зміни до форм податкових декларацій платника єдиного податку, зокрема щодо визначення розміру коефіцієнту та граничної суми МПЗ, а також як провести звірку щодо нарахованих сум МПЗ через Електронний кабінет чи  мобільний  застосунок «Моя податкова».

На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства.

 

Як обрати спрощену систему оподаткування дізналися платники Яворівщини

Нещодавно старший державний інспектор Яворівської ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області  Світлана Нестерук провела для  платників податків черговий тренінг, під час якого розповіла про порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування фізичних осіб-підприємців.

В ході навчання посадовець зазначила, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву, яка подається за вибором платника: особисто (або уповноваженою на це особою), надсилається поштою, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням відповідних вимог.

Фахівець звернула увагу, що  суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Світлана Нестерук також детально роз’яснила алгоритм дій щодо подання платниками заяви про застосування спрощеної системи оподаткування засобами електронного зв’язку в електронній формі, до якої додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Наостанок інспектор нагадала платникам про переваги використання електронних сервісів ДПС та рекомендувала дотримуватися норм податкового законодавства, своєчасно сплачувати податкові зобов’язання.

 

Національна стратегія доходів до 2030 року: основні напрямки

У грудні 2023 року Кабінет Міністрів України затвердив Національну стратегію доходів до 2030 року (НСД), яка визначає основні напрями реформування податкової та митної систем. Документ розроблено з урахуванням міжнародних стандартів, рекомендацій Міжнародного валютного фонду, Світового банку та Організації економічного співробітництва та розвитку.

Яворівська ДПІ нагадує, що НСД – це дорожня карта змін у сфері податкового адміністрування, спрямована на створення справедливої та прозорої системи оподаткування. Вона передбачає поетапне впровадження реформ протягом шести років, що має забезпечити прогнозованість та стабільність для платників податків.

Основні напрямки стратегії:

·   модернізація податкових органів та спрощення процесу адміністрування податків;

·   цифровізація податкових сервісів, зменшення бюрократичного навантаження;

·   запобігання ухиленню від оподаткування та мінімізація тіньового сектору;

·   удосконалення податкової політики для стимулювання економічного розвитку;

·   підвищення прозорості у сфері податкових та митних платежів.

Завдяки реалізації НСД підприємці та платники податків зможуть отримати більш зручні електронні послуги, прозорі умови ведення бізнесу та зрозумілі правила взаємодії з податковими органами.

Більше інформації за посиланням: https://tax.gov.ua/diyalnist-/natsionalna-strategiya-dohodiv/.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора