Мостиська міська рада

Львівської області

Про місто

Сьогодні м. Мостиська – це місто районного значення, розташоване за 65км. від обласного центру.

Мальовниче містечко із затишними та зеленими вуличками, привітними мешканцями. Умовно м. Мостиська ділять на декілька частин: Закостілля, Центр, Сулківщизна. Головною вулицею Мостиськ є вул. Грушевського. Саме на ній знаходяться найстаріші історичні будівлі міста, а також будівлі міської ради, районної ради, райдержадміністрації, прокуратури, відділу освіти, управління соціального захисту населення та відділення банків. В сквері в центрі міста на площі Ринок встановлено пам’ятник українському генію і пророку, поету і художнику Т. Г. Шевченку. В 2014 році за сприянням міського голови Сергія Сторожука була проведена реконструкція скверу та капітальний ремонт пам’ятника Т. Шевченку. І на сьогоднішній день це улюблене місце відпочинку усіх жителів міста Мостиська, своєрідна перлина міста.

Через центр міста Мостиська проходить дорога державного значення, яка є транспортною артерією між Львовом та Краковом (Республіка Польща). Велике значення для економічного і культурного розвитку регіону має його вигідне географічне розташування: автомобільний та залізничний шляхи, які перетинають територію Мостищини, з’єднують Україну з Польською Республікою та країнами Західної Європи. Таке розташування благотворно впливає на розвиток малого і середнього бізнесу, залучення іноземних інвестицій в економіку міста.

Всіх, хто відвідає Мостиська, зустрічає ангел-охоронець міста – фігура Матері Божої, капітальний ремонт якої проведено в 2014 році за кошти з міського бюджету.

Також в місті знаходяться церкви та костели:

-         Церква на Заваді Вознесення ГНІХ, збудована у 1720 р. (греко-католицька);

-      Покровська церква – одна з декількох мурованих пам’яток середньовічної оборонної архітектури. Храм збудували у 1636 р., як костел Св. Марії. Відновлена 1900 року (православна);

-         Церква св. Юрія. Збудована у 1766 р. Відновлена 1991 р. (гр-к.);

-         Церква Вознесіння. Збудована у 2008 р. (правосл.);

-         Церква блаженного священомученика Миколая Чернецького, на Заваді. Збудована у 2008 р. (гр-к.);

-         Готичний костел Різдва Івана Хрестителя. Зафундував король Владислав ІІ Ягайло у 1404 р. Виконував і оборонні функції. Протягом останніх шести століть костел відновлювали лише двічі – у 1604 і 1904 рр.;

-         Колишній Домініканський монастир 1404 р. Костел Матері Божої Неустанної Помочі, до якого в 1996 р. було повернуто однойменну ікону, короновану з благословення Івана Павла ІІ;

-         Костел св. Михаїла на Закостіллі.

23 серпня 2015 року освячено новозбудовану Площу Героїв України, де на найвищому в місті флагштоці буде майоріти державний прапор розміром 6х3 метри. Ця площа відрізняється високим рівнем благоустрою та озеленення і освітлення в нічний час. Навпроти цієї площі розташовується краєзнавчий музей Мостищини. Серед матеріалів експозиції цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів.

В центральній частині міста збудовано і введено в експлуатацію нову автостанцію у 2013 році, збудований супер-маркет «Рукавичка» та два нові 4-х поверхові багатоквартирні будинки, які будуть введені в експлуатацію в 2015 році.

Мостиська завжди було містом працьовитих людей. За часів Радянського Союзу тут працював філіал заводу «Електрон». В 90-х роках минулого століття завод збанкротував і був ліквідований. Під час реструктуризації виробництва тут утворились нові підприємства. ТзОВ «Електрол», яке спеціалізується на виготовлені столярних виробів, бруківки, залізобетонних виробів, виробів з металу. Весь транспортний парк перейшов у відання ТзОВ «Електрон-Мост-Сервіс», яке спеціалізується на наданні послуг з вантажних перевезень.

Місто багате на глину і тому тут працює два цегельні заводи: ТзОВ «Цегельний завод «Промінь»» потужністю 5,5 млн. штук цегли в рік, кооператив «Мрія» потужністю 3,5 млн. штук цегли в рік.

В м. Мостиська функціонують 4 загальноосвітні школи, одна із них польською мовою навчання, один дошкільний навчальний заклад, дитячо-юнацька спортивна школа, стадіон, центральна районна та дитяча бібліотеки, районна лікарня і поліклініка, інші установи та організації.

За роки незалежності відбулися помітні зміни в суспільно-політичному житті територіальних громад, основним завданням яких стали розвиток місцевої демократії, сприяння місцевому економічному, соціальному і культурному розвитку, прикордонного співробітництва. На сьогодні переважна більшість територіальних громад, маючи право вирішувати питання місцевого значення, неспроможна їх виконувати через брак власних коштів, занепад або відсутність інфраструктури, а також брак кадрів відповідної кваліфікації. Тому міський голова м. Мостиська Сергій Сторожук ініціював добровільне об’єднання територіальних громад сіл Крисовицької сільської ради, Годинівської сільської ради, Липниківської сільської ради, Пнікутської сільської ради. Сподіваємось, що нова рада, обрана вже в об’єднаних громадах отримає нові повноваження та суттєві ресурси, а отже, зможе вирішувати усі питання, що стосуються розвитку і процвітання даної територіальної громади.

Щиро запрошуємо відвідати нашу Мостищину, пізнати її мальовничу природу, досягнення господарників та гостинність наших краян.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора