Про заборону на спалювання сухої рослинності
З настанням весни або осені громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях, прибирати залишки рослинності.
Часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти та порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.
Щорічно, під час спалювання сухої рослинності, звичайна людська недбалість й необачність призводить до загоряння господарських будівель, житлових будинків, транспортних засобів.
Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку та завдає значних збитків.
Самовільне спалювання листя, сухої трави та інших залишків рослснності становить загрозу для людського здоров’я, адже рослина , що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак.
У зв’язку з вищезазначеним, Мостиська міська рада вкотре звертається до громадян з проханням, дотримуватися правил пожежної безпеки, відмовитися від спалювання сміття й рослинних залишків.
Є рослинні залишки – компостуйте! В такий спосіб Ви сприяєте збереженню довкілля і своє добриво для огородини будете мати.
Згідно з чинним законодавством, за ст. 20 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» і ст. 27 Закону України «Про рослинний світ», забороняється випалювання сухої рослинності або її залишків.
Не допускається спалювання також промислових та побутових відходів, які є джерелами забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинами та речовинами з неприємним запахом або іншого шкідливого впливу, на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів.
Якщо Ви бачите, як інші палять листя чи будь-яку природну рослинність повідомляйте відразу
Національну поліцію про порушення за номером телефону 102, або
Державну службу з надзвичайних ситуацій за телефоном 101.
Штраф за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі згідно з до статтею 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення складає:
- для громадян: від 270 до 900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4590 – 15300 грн.).
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою штраф за самовільне випалювання рослинності або її залишків становить:
від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3 060 грн до 6 120 грн);
від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів посадових осіб (від 15 300 грн до 21 420 грн).
- для посадових осіб: від 630 до 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (10710 – 30600 грн.).
Увага! До Кримінального кодексу України внесено зміни, які посилюють відповідальність за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Так, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів, вчинених з метою ослаблення держави або інших дій, спрямованих на знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю, відтепер додано і «навмисні підпали», зокрема й сухої рослинності. Відтепер такі дії розцінюються як злочин, за який передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком від 10 до 15 років або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.