Мостиська міська рада

Львівської області

Як запобігти гепатиту А

Дата: 15.11.2023 16:14
Кількість переглядів: 203

Фото без опису

Яворівське районне управління Держпродспоживслужби застерігає громадян щодо підвищення захворюваності на гепатит А.

За даними Яворівського відділу ДУ «Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» протягом осіннього періоду 2023 року на підконтрольних територіях Мостищини випадків гепатиту А не зареєстровано.

Нагадуємо, що гепатит А – це гостра інфекційна хвороба з ураженням печінки, яка передається фекально-оральним шляхом. У багатьох випадках захворювання перебігає майже безсимптомно, особливо у дітей та молодих людей. Інкубаційний період складає від двох до шести тижнів. Якщо симптоми з'являються, вони, як правило, зберігаються протягом 1-4 тижнів у неускладнених випадках. Спостерігають нетривалу гарячку у перші 3 дні хвороби, слабкість, зниження апетиту, жовтяницю, в тяжких випадках – може бути блювання, біль у животі.

Інфекція потрапляє в організм людини шляхом споживання їжі або води, забрудненої інфікованими випорожненнями. Інфікування також можливе шляхом близького контакту з хворим. Зазвичай у дітей не виникає симптомів, але вони можуть інфікувати інших людей.

Для запобігання захворювання слід звернути увагу на наступні правила: - не купуйте харчові продукти на стихійних ринках;

- не вживайте сиру питну воду з сумнівних джерел нецентралізованого водопостачання;

- дотримуйтесь правил особистої гігієни: мийте руки з милом після туалету, перед вживанням їжі, після відвідувань громадських місць;

- ретельно мийте сирі овочі та фрукти;

- використовуйте для пиття фасовану питну воду;

- не купуйте харчові продукти, які мають ознаки забруднення або викликають сумнів.

Гепатит А є хворобою, якій можна запобігти та вилікувати. Вакцинація в поєднанні з належною гігієною може значно знизити захворюваність.

Якщо ви підозрюєте, що у вас гепатит А, або перебуваєте в групі ризику, проконсультуйтеся з лікарем для отримання рекомендацій та відповідного лікування.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора