Мостиська міська рада

Львівської області

Щодо реєстрації РРО в контролюючому органі

Дата: 17.11.2023 15:24
Кількість переглядів: 163

Фото без опису

Мостиська ДПІ нагадує, що починаючи з 2023 року фізичні особи, які мають у власності або в оренді земельні ділянки, які розташовані за межами населених пунктів та віднесені до сільськогосподарських угідь, мають сплачувати мінімальне податкове зобов’язання за попередній звітний рік, скорочено - МПЗ. 

Розмір МПЗ становить 4 відсотка від нормативної грошової оцінки землі та зменшується на суму сплачених податків, пов’язаних із такою земельною ділянкою, зокрема на суму земельного податку, а також податку з доходів, отриманих від продажу власно вирощеної сільгосппродукції.  

Якщо земля здається в оренду чи емфітевзис на підставі зареєстрованого в Реєстрі речових прав договору оренди, то МПЗ самостійно розраховує і сплачує орендар. 

Якщо ж оренда офіційно не оформлена, або одноосібно вирощуєте сільгосппродукцію, то контролюючим органом буде надіслано податкове повідомлення – рішення із детальним розрахунком суми МПЗ та реквізитами для сплати. 

Сплатити нараховану суму МПЗ необхідно протягом 60 днів з дня отримання податкового повідомлення-рішення. 

У разі незгоди із розрахунком суми МПЗ у відповідному податковому повідомленні-рішенні необхідно протягом 30 днів з дня отримання звернутися до податкової інспекції за місцем обліку для проведення звірки.  

За результатами звірки зобов’язання з МПЗ можуть бути залишені без змін, частково перераховані або взагалі скасовані. 

Зауважимо, що мінімальне податкове зобов’язання з фізичних осіб сплачується у вигляді податку на доходи фізичних осіб, який розподіляється між бюджетами всіх рівнів та є бюджетоформуючим як для територіальних громад, так і для обласного і  державного бюджету.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора