Мостиська міська рада

Львівської області

Експуатація димових та вентиляційних каналів

Дата: 13.10.2023 10:01
Кількість переглядів: 258

Фото без опису

Вимоги щодо безпечної експлуатації димових та вентиляційних каналів житлових будинків

Нормативний документ, який регламентує вимоги до безпечної експлуатації димових та вентиляційних каналів житлових будинків:

 

Хто відповідає за справний технічний стан (безпечну експлуатацію) димових та вентиляційних каналів?

 • в житловому будинку приватного сектору — власник та/або орендар (наймач) такого будинку;
 • в багатоквартирному будинку — власник (балансоутримувач) такого багатоквартирного будинку спільно з власниками квартир цього будинку.

 

Хто забезпечує технічне обслуговування (ремонт) димових та вентиляційних каналів?

 • в житловому будинку приватного сектору — власник та/або орендар (наймач) такого будинку;
 • в багатоквартирному будинку — власник (балансоутримувач) такого багатоквартирного будинку спільно з власниками квартир цього будинку.

 

Яким чином власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен забезпечити безпечну експлуатацію димових та вентиляційних каналів?

Необхідно знати та пам’ятати наступні правила:

 1. непотрібно самостійно втручатись у будь-яку частину конструкції димових та вентиляційних каналів, затуляти отвори забору повітря як димових каналів так і каналів привливно-витяжної вентиляції.
 2. перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів можуть виконувати виключно спеціалізовані організації, які мають відповідні дозволи на виконання робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю (наразі, на території Херсонської області цю функцію виконує — Головне управлення Держпраці у Херсонській області).
 3. підлягають перевірці та прочищенню димові та вентиляційні канали первинно (при введені в експлуатацію об’єкту або окремого газового приладу) і періодично;
 4. періодичність проведення перевірки та прочищення наступна:
  • не рідше ніж 2 рази на рік (навесні і восени) — димоходи опалювальних печей, ємнісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів;
  • не рідше ніж 1 раз на 6 місяців — цегляні / цегляні і азбестоцементі / цегляні і керамічні димоходи від газових проточних і ємнісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання;
  • не рідше ніж 1 раз на рік — металеві з товщиною стінки не менше 3 мм / азбестоцементі / керамічні та з іншого жаростійкого бетону димоходи від газових проточних і ємнісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання;
  • обслуговування димоходів газового обладнання з відведенням продуктів згоряння через зовнішню стіну будинку (наприклад: двоконтурний котел навісний з закритою камерою згоряння) необхідно проводити одночасно з обслуговуванням такого газового обладнання за документацією з експлуатації заводів-виробників.

Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці 1 раз на рік.

Який документ складається після проведення перевірки та прочищення димових та вентиляційних каналів?

Виконавець робіт (представники спеціалізованої організації) по перевірці та прочищенню димових та вентиляційних каналів, за результатами виконання цих робіт повинен скласти Акт перевірки і прочищення димових і вентиляційних каналів.

Рекомендована форма Акту перевірки та прочищення димових та вентиляційних каналів, в якій передбачено всі технічні параметри, які підлягають перевірці наведена у Додатку 2 до Правил безпеки систем газопостачання.

Кількість примірників Акту перевірки та прочищення димових та вентиляційних каналів, які повинен оформити виконавець робіт (представники спеціалізованої організації) визначається замовником та виконавцем робіт, з урахуванням.

Перелік суб’єктів господарювання по Україні, які мають право виконувати роботи по обстеженню, ремонту та чищенню димарів зазначено в реєстрі дозволів на сайті Держпраці України.

Одним з таких підприємств є СГПП «Дорошів» (м. Львів, вул.Б.Хмельницького, 202 оф.48 ) офіційним представником якого по м.Мостиська є Володимир Рак (т. - 097 443 64 12), який займається виконанням відповідних робіт з наданням акту встановленої форми

Відповідно до вимог пункту 5.7. глави 5 розділу Правил безпеки систем газопостачання, у разі несправностей оголовків димових і вентиляційних каналів, відсутності тяги в димових і вентиляційних каналів, газове обладнання об’єкту підлягає відключенню від системи газопостачання з встановлення інвентарної заглушки.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора