Мостиська міська рада

Львівської області

Щодо участі в публічних консультаціях

Дата: 09.10.2023 15:26
Кількість переглядів: 118

Фото без описуПублічні консультації: “Удосконалення механізму отримання громадянами України компенсації за житло, пошкоджене та знищене внаслідок збройної агресії росії проти України”

Консультаційний документ

Голова комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк у партнерстві з ГО ‘‘Інститут Республіка’’ запрошує до публічних консультацій громадян, юридичних осіб, чиє житло було пошкоджене, або знищене внаслідок збройної агресії росії проти України. А також народних депутатів, представників міністерств, надавачів послуг, які залучені до механізму компенсацій, представників громадських організацій та інших спеціалістів та експертів з питань даної теми.

В Україні триває програма з компенсацій за пошкоджене/знищене майно, внаслідок російської агресії: громадяни отримують від держави кошти за житло.

Закон про компенсацію за пошкоджене або знищене житло під час війни є дуже важливим рішенням для відновлення України та відшкодування шкоди, завданої російською агресією.

Цей закон передбачає компенсацію громадянам, які зазнали втрат та пошкоджень майна внаслідок воєнних дій. Це важливий крок у забезпеченні соціального захисту громадян та допомоги їм у складних життєвих ситуаціях. Програма працює досить результативно, але ми хочемо покращити її. Для цього і проводяться публічні консультації.

Про публічні консультації.

Збираємо факти та думки на тему компенсації за пошкоджене/знищене майно від усіх учасників процесу. Особливу увагу звертаємо на типові недоліки, які зустрічаються найчастіше, та на пропозиції щодо шляхів їх подолання. На основі отриманих даних формуємо загальні рекомендації щодо покращення механізму виплати компенсацій.

Наша ціль - зібрати думки громадян та юридичних осіб щодо:

- удосконалення механізму фіксації фактів пошкодження/знищення житла;

- подання та розгляду заяв на отримання компенсації за пошкоджене/знищене житло;

- роботи комісій з розгляду питань щодо надання компенсації;

- фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката;

- отримання у спадщину права на компенсацію за пошкоджене/знищене житло;

- проведення технічної інвентаризації щодо пошкоджено/знищеного житла;

- оцінки пошкодженого/знищеного житла для вчинення нотаріальних дій;

- прийняття судових рішень, пов’язаних з отриманням компенсації за

пошкоджене/знищене житло.

Хто проводить?

Голова комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, за сприяння ГО ‘‘Інститут Республіка’’.

З ким ми консультуємося?

На публічні консультації запрошуються:

- представники профільних міністерств;

- народні депутати мажоритарники;

- голови та депутати громад;

- люди, що втратили житло або чиє житло було пошкоджено, в тому числі ті, які за свої кошти вже відбудували частину або повністю, а також ті люди, чиє житло зазнало ушкоджень і знаходиться на тимчасово окупованій території;

- спадкоємці людей, які втратили житло;

- представників, які є законними представниками дітей-сиріт, людей похилого віку, людей, чиє житло зазнало ураження;

- представники комісій, які приймають рішення про надання/відмову в наданні компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна - люди, які приходять до пошкодженого житла;

- незалежні українські та міжнародні експерти;

- профільні ГО;

- технічні інвентаризатори;

- оцінювачі майна;

- представники ГО, які входять і які не входять до комісій, але цікавляться роботою комісій і знаються на проблематиці;

- представники Фонду держмайна;

- судді;

- нотаріуси;

- представники “Укрпошти”

- та інші громадяни та юридичні особи, які цікавляться питанням компенсації.

Формат публічних консультацій.

Публічні консультації складаються із трьох подій і відбудуться у форматі онлайн-обговорення на платформі Zoom. Під час подій присутні учасники будуть працювати у робочих групах і зможуть висловити свої пропозиції щодо поліпшення механізму компенсації за пошкоджене чи знищене майно.

Разом із тим, до публічних консультацій можна буде долучитись, заповнивши електронну анкету. Таким чином люди, які не долучаться до консультацій на платформі Zoom, зможуть висловити свої пропозиції та ідеї.

Коли відбудуться онлайн-обговорення?

В кінці вересня – на початку жовтня. Будуть три окремі онлайн-зустрічі, в яких братимуть участь представники різних частин України, постраждалих від російської агресії:

І. 20 вересня (з 16:00 до 18:15) - напрямок ‘‘Північ’’ (для учасників які представляють північні та західні області України);

ІІ. 27 вересня (з 10:00 до 12:30) - напрямок ‘‘Схід’’ (для учасників, які представляють східні та центральні області України);

ІІІ. 3 жовтня (з 10:00 до 12:30) - напрямок ‘‘Південь’’ (для учасників, які представляють південні області України та АР Крим).

Результат публічних консультацій.

На основі пропозицій громадян будуть внесені зміни до Закону України № 2923-IX Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України. Разом з цим, напрацювання будуть передані відповідним державним органам з метою удосконалення своїх нормативно-правових актів. Пошук агентів змін в регіонах.

За додатковою інформацією звертайтеся:

+380961724018,

Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”

Довідка: Публічні консультації відбуваються в рамках проєкту «Парламент та громадяни: відкритий діалог у період війни» реалізується громадською організацією «Інститут Республіка» в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління», що виконується ГО «Інтерньюз Україна».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора