Мостичани вшанували пам’ять Великого Кобзаря

Дата: 09.03.2023 17:39

Символами національної ідентичності є не тільки національні прапор, герб і гімн. Це і люди-символи. В Україні ця людина, звісно ж, – Тарас Шевченко. Великого Кобзаря цитує кожен: захисники та захисниці, вчителі та дипломати, волонтери та маленькі діти!

Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу, наше світосприймання, наше минуле і нашу надію на майбутнє. Він символізує душу українського народу, втілює його гідність, дух і пам’ять. Отже, Шевченко для нас більше ніж великий поет – він національний пророк і мученик, розіп’ятий і воскреслий.

Нині, коли Україна стала місцем найжорстокіших експериментів віку, великою Чорнобильською притчею, Шевченкове сонце зазирає нам у вічі так, як ніколи раніше.

У м.Мостиська вшанування Великого Пророка розпочалося ранковим віче та покладанням квітів до пам’ятника Кобзареві. У Народному домі відбулося мистецьке свято «Єднаймо Україну Тарасовим словом». Сьогодні в його рядках кожен знайшов силу, віру та наснагу.