Щодо використання генераторів

Дата: 09.02.2023 12:33

У зв’язку з загостренням ситуації щодо енергопостачання житлових будинків і об’єктів критичної інфраструктури в умовах воєнного стану та аварійних відключень електроенергії, Мостиська міська рада звертає увагу на  дотримання вимог пожежної безпеки при встановлені та експлуатації генераторів для запобігання виникнення надзвичайної ситуації.

Поради та інструкції, яким потрібно неухильно слідувати, аби використання генераторів як джерела резервного електропостачання було безпечним, ефективним та надійним, а саме:

• Купувати лише сертифіковану продукцію, тільки в ліцензованих точках продажу та уважно дотримуватись інструкцій виробника.
  • Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання.
  • Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) має складати мінімум 6 метрів. Допускається встановлення електрогенератора біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 метра.
  • Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.
  • Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання слід усувати негайно.
  • Від’єднання повинен здійснювати кваліфікований електрик.
  • У процесі варто використовувати подовжувані й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів має бути заземлюючий контакт.
  • Перед пуском генератора перевірте стан електропроводки та усуньте пошкодження.
  • Необхідно усунути перекручування дротів, контакт із гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах.
  • Електричні елементи генератора слід заземлити.
  • Уникайте контакту силових контурів генератора з водою й іншими предметами.
  • Генератор небажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Варто уникати контакту з елементами генератора, що обертаються.
  • Під час роботи електрогенератора контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, негайно вимкніть і знеструмте його.
  • Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 метрів до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах.
  • Найбезпечніше їх зберігати у провітрюваній, окремо розташованій зоні з навісом та обмеженим доступом сторонніх і дітей.
  • Не допускати проливу палива, щільно закривайте каністри.
  • У випадку проливу палива посипати це місце піском, який потім зібрати у металевий ящик чи відро.

У разі загоряння генератора кожний громадянин зобов’язаний:

• Знеструмити електрогенератор;
  • Негайно повідомити про це ДСНС за телефоном 101 і назвати місцезнаходження об’єкта, вказати місце виникнення загоряння, обстановку на пожежі, наявність людей, назвати своє прізвище;
  • Вжити (за можливості) заходів щодо гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння.

Під час використання генераторів забороняється:

• Перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора;
  • Вносити зміни в конструкцію генератора;
  • Розміщувати його у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей;
  • Палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора;
  • Відкривати кришку баку при працюючому генераторі;
  • Заправляти генератор при працюючому або неохолодженому двигуні;
  • Об’єднувати генератори у ланцюг;

З метою запобігання виникнення пожеж та травмування людей унаслідок використання генераторів просимо  дотримуватись вимог користування генераторами, а також інструкцій підприємств - їх виробників,   Правил пожежної безпеки в Україні.