Правила використання генераторів

Дата: 09.02.2023 12:05

Аби використання генераторів як джерела резервного електропостачання було безпечним, ефективним та надійним необхідно:

• Купувати лише сертифіковану продукцію, тільки в ліцензованих точках продажу та уважно дотримуватись інструкцій виробника.
  • Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні з працюючою вентиляцією і можливістю провітрювання.
  • Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) має складати мінімум 6 метрів. Допускається встановлення електрогенератора біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 метра.
  • Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.
  • Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання слід усувати негайно.
  • Від’єднання повинен здійснювати кваліфікований електрик.
  • У процесі варто використовувати подовжувані й кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів має бути заземлюючий контакт.
  • Перед пуском генератора перевірте стан електропроводки та усуньте пошкодження.
  • Необхідно усунути перекручування дротів, контакт із гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах.
  • Електричні елементи генератора слід заземлити.
  • Уникайте контакту силових контурів генератора з водою й іншими предметами.
  • Генератор небажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Варто уникати контакту з елементами генератора, що обертаються.
  • Під час роботи електрогенератора контролюйте його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність, негайно вимкніть і знеструмте його.
  • Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 метрів до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах.
  • Найбезпечніше їх зберігати у провітрюваній, окремо розташованій зоні з навісом та обмеженим доступом сторонніх і дітей.
  • Не допускати проливу палива, щільно закривайте каністри.
  • У випадку проливу палива посипати це місце піском, який потім зібрати у металевий ящик чи відро.

У разі загорання генератора кожний громадянин зобов’язаний:

• Знеструмити електрогенератор;
  • Негайно повідомити про це ДСНС за телефоном 101 і назвати місцезнаходження об’єкта, вказати місце виникнення загорання, обстановку на пожежі, наявність людей, назвати своє прізвище;
  • Вжити (за можливості) заходів щодо гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння.

Під час використання генераторів забороняється:

• Перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора;
  • Вносити зміни в конструкцію генератора;
  • Розміщувати його у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей;
  • Палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора;
  • Відкривати кришку баку при працюючому генераторі;
  • Заправляти генератор при працюючому або неохолодженому двигуні;
  • Об’єднувати генератори у ланцюг;