Памятка щодо використання газобалонного обладнання

Дата: 06.12.2022 09:27

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

щодо використання газобалонного обладнання і пічного опалення

.

До уваги жителів громади!

На випадок відсутності електро- та газопостачання звертаємо увагу на недопущення використання газобалонного обладнання в багатоквартирних будинках, адже це може призвести до вибуху чи виникнення пожежі.

Мешканці  багатоквартирних житлових будинків, будь-ласка завчасно продумайте запасний варіант евакуації на випадок повного «блек-уту» (відсутності електро-, водо-, газопостачання та водовідведення). Це може стати через можливі чергові ворожі обстріли об’єктів критичної  інфраструктури.

Як варіант може бути переїзд у сільську місцевість до родичів, друзів, знайомих.

Окрім цього, звертаємо увагу жителів приватного сектору сільської місцевості про дотримання правил безпечного використання пічного опалення.

Пічне   опалення  повинно  бути  безпечним

Більшість помешкань у сільській місцевості опалюється за допомогою печей. Деякі з них вимуровані  досить давно. Тому і трапляються чимало загорянь, викликаних неправильною експлуатацією пічного опалення. Існує ряд рекомендацій, що можуть запобігти біді.

Під час експлуатації пічного опалення

НЕОБХІДНО :

• перед початком , а також впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі ( не рідше одного разу на три місяці) ;
  • перед топковим отвором печі встановити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м ;
  • димові канали та стіни на горищі через які вони прокладені повинні бути заштукатурені та побілені ;
  • золу і шлак, що видаляють із топки , необхідно заливати водою та виносити до спеціально відведених місць.

При користуванні печами

ЗАБОРОНЕНО :

• розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами ;
  • сушити і складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали ;
  • зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу ;
  • розміщувати паливо та горючі речовини безпосередньо перед топковим отвором ;
  • топити печі із відкритими дверцями топки ;
  • зберігати незагашені вуглини та попіл  у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або на горючій підставці;
  • влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби ;
  • закріплювати на димових трубах антени телевізорів та радіоприймачів ;
  • топити печі під час проведення у приміщеннях масових заходів;
  • доручати розпалювання печі і нагляд за нею дітям ;

Дотримання таких нескладних правил допоможе уникнути біди.

Бережіть себе і своїх близьких. Разом переможемо ворога!