Укриття населення у захисних спорудах
До відома установ, організацій, субєктів господарювання щодо укриття працюючих і населення у захисних спорудах цивільного захисту
Повномасштабна війна поставила Україну перед безліччю нових викликів, один із яких – укриття населення в умовах бойових дій, ракетних обстрілів територій, інфраструктури, житлових будівель збоку росії.
Попри відчутні успіхи наших славних Збройних Сил на фронті і поступове відвойовування у агресора захоплених територій, маємо розуміти те, що загроза небезпеки для життя і здоров’я наших громадян не зникла. Поранений звір стає ще небезпечніший. На найближчі часи, допоки ми маємо таких сусідів як росія і білорусія, з їхніми теперішніми правителями, наша країна ще довго будуть в небезпеці. Поки що не виключена можливість використання агресором і зброї масового знищення.
Саме тому актуальним як ніколи постає питання цивільного захисту населення, в тому числі шляхом формування фонду захисних споруд, який включає протирадіаційні укриття, сховища, об’єкти подвійного призначення і найпростіші укриття
З наявних на території громади, зокрема у м. Мостиська, 6 захисних споруд, інформація про які є на офіційній інтернет-сторінці міської ради у розділі «Цивільний захист», придатних до використання є дві, ще дві - обмежено готові до використання, а дві за своїм сьогоднішнім станом мали б бути виключені з такого переліку через технічний стан. Захисні споруди, які можуть бути використані для укриття, орієнтовані на захист в основному працюючого персоналу і не взмозі забезпечити потребу населення міста.
В теперішніх умовах будувати нові сховища немає ні часу, ні фінансової можливості.
Найбільш оптимальний варіант в умовах що склались є пристосування наявних приміщень під найпростіші укриття з урахуванням вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 № 579.
Укриття населення в захисних спорудах — це комплекс заходів з пристосуванням наявних приміщень для захисту населення та працюючих, підтримання їх у постійній готовності до використання за призначенням.
Фонд захисних споруд створюється шляхом:
- обстеження й обліку підземних та наземних будівель і споруд, що відповідають вимогам захисту населення;
- дообладнання з урахуванням реальної обстановки підвалів, погребів та інших заглиблених приміщань;
- у разі необхідності переобладнання цих приміщень;
- будівництво заглиблених споруд пристосованих для захисту, що окремо розташовані від об'єктів виробничого призначення;
- масового будівництва в період загрози надзвичайних ситуацій найпростіших сховищ та укриттів;
В мирний час вони иожуть використовувати власником на свій розсуд, залежно від потреби (склад, торговий зал, офіс, тощо)
Потреби в захисних спорудах визначають, виходячи з необхідності укриття всіх працюючих за місцем роботи і усього непрацюючого населення за місцем проживання.
Укриття населення в захисних спорудах є надійним способом захисту від уражаючих факторів ядерної, хімічної, бактеріологічної, звичайної зброї, в тому числі у разі аварій і деяких стихійних лих (ураганів, снігових заносів).
Ці питання стали предметом обговорення у Мостиській міській раді на черговому засіданні місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 4 жовтня поточного року.
Комісія міської ради звертається до керівників установ, організацій, закладів торгівлі інших субєктів господарювання, а також і мешканців громади подбати про обладнання найпростіших укриттів, використати для таких цілей приміщення, які могли б слугувати захистом, у випадку такої необхідності
Сподіваємось на розуміння і відповідальність за збереження життя і здоровя, як свого так і оточуючих.