«Коронавірус. Захистіть себе щепленням»

Дата: 07.09.2022 09:58

Коронавірсна хвороба все ще є нашим другим ворогом. Під час воєнного стану по всій території країни, як і раніше, рекомендується проводити повний курс вакцинації та дотримуватись протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.

Якщо ви перебуваєте у безпечному населеному пункті, то можете звернутись до пунктів вакцинації та отримати щеплення.

Коронавіруси - це велика родина вірусів, які викликають захворювання, починаючи від звичайної застуди до більш важких захворювань. COVID-19 - це інфекційне захворювання, спричинене останнім виявленим коронавірусом (SARS-CoV-2).

Люди можуть заразитися COVID-19 від інших людей, які мають вірус, вдихаючи дрібні крапельки рідин від людей із COVID-19, які кашляють або чхають, або через дотик до забруднених поверхонь.

Багато людей, які заражаються, відчувають легкі симптоми і одужують, але  деякі  можуть переносити хворобу досить тяжко.
Симптоми включають поєднання:лихоманка, кашель, утруднене дихання, біль у м'язах, втома.

ЯК МОЖНА ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА ІНШИХ?

Мийте руки часто. Мийте руки  з милом або, якщо немає використовуйте  дезінфікуючий засіб на основі спирту :

• Перед їжею, після відвідування туалету;

• Після прочистки носу, кашлю або чхання;

• Після перебування у громадських місцях.

Уникайте контакту з хворими людьми, зокрема людьми з кашлем.

Не торкайтеся обличчя, носа та очей.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ЗАХВОРІЛИ?

Залишайтеся вдома та телефонуйте до місцевих служб охорони здоров’я (сімейного лікаря). Бережіть своє здоров’я, захистіть себе щепленням!