Міжнародний день Дністра

Дата: 23.05.2022 15:47

Яка в ріки розлога крона,

Які приток гілки живі!

На верховітті, мов корона,

Карпатські гори сніговії.

-Іван Низовий

29 травня 2022року відзначаємо Міжнародний день Дністра. Це унікальна нагода ознайомити мешканців Мостиської ТГ,частина території (Зав'язанцівський територіальний округ) якої відноситься до басейну р.Дністер з культурною та природною цінністю річки,історичною спадщиною краю.

Дністер – ріка на південному заході України.Існує одна з версій, що сучасна назва Дністра веде свій початок з Київської Русі і означає ,,бистра вода”. Довжина – 1362км (в Україні – 705км).Дністер має 386 приток, деякі з них : Стрий, Свіча, Бистриця, Золота Липа, Серет, Збруч. Живлення Дністра мішане, з переважанням снігового. Найвищий рівень під час танення снігу в Карпатах.

Витоки Дністра знаходяться недалеко від с.Розлуч.Це типова гірська річка.

Від с.Нижнів до гирла р.Збруч утворився Дністровський каньйон 250км завдовжки. Він відноситься до Семи чудес України.Природа каньйону своєрідна і неповторна.Швидкість течії становить 1-2м/сек, багато печер, водоспадів. Нижче м. Хотин знаходиться два великих водосховища – Новодністровської та Дубосарської гідроелектростанцій.

Громадськість та екологи об’єдналися для створення енциклопедії Дністра, для збереження природніх ресурсів річки.

Степаненко.     ,,Те, що здавалося невичерпним, насправді вичерпується.”

пров.Інженер з використання водних ресурсів ВВВ річок Західного Бугу та Сяну.