Мостиська міська рада

Львівської області

Протидія штучним підпалам трави і залишків рослинності

Дата: 12.04.2022 09:53
Кількість переглядів: 819

Фото без опису

Штучні підпали трави і залишків рослинності, розведення вогнища в лісових масивах в умовах війни є грубим порушенням правил пожежної безпеки та можуть розцінюватися як диверсія проти  громадян України.

Зауважимо, що саме із спалювання трави, стерні на полях та сухої рослинності починається більшість лісових пожеж та пожеж на торфовищах. Відповідно до законодавства України випалювання сухої рослинності або її залишків здійснюється відповідно до порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища. Згідно з порядком випалювання сухої рослинності та її залишків, затвердженого Наказом Міндовкілля № 541 від 12.08.2021 випалювання залишків сухої рослинності допускається лише у таких випадках:

  • для приготування їжі (у печі, на мангалі чи за допомогою іншого обладнання),
  • обігріву оселі (дрова, хмиз, брикети);
  • у традиційно-культурних цілях (багаття на Івана Купала тощо).

Таке випалювання здійснюється за попереднім узгодженням місця та часу з місцевими органами самоврядування. Прикро спостерігати виникнення пожеж у регіонах, які знаходяться в мирних умовах.

В результаті цих дій відбувається ряд загальновідомих екологічних порушень, зокрема:

  • викиди продуктів згоряння в атмосферу;
  • значне зниження родючості ґрунту через вигорання органіки;
  • ерозія ґрунтів;
  • знищення популяцій видів флори та фауни тощо.

Гасіння пожеж потребують залучення відповідних фахівців, протипожежної техніки, паливо-мастильних матеріалів, обсяг і доступ до яких в умовах війни є обмеженими. Від 1 березня на Мостиської територіальної громади мали місце 43 випадки виїзду пожежно-рятувальних підрозділів на гасіння пожеж, спричинених підпалами сухої трави і залишків рослинності.

За результатом виїздів мобільних контролюючих  груп по свіжих слідах підпалів складено 12 протоколів  згідно статей 77-1 і 175 КУпАП, по яких накладено на мешканців населених пунктів адмінштрафи  на загальну суму 32 620грн.

Порушення Пожежного законодавства України із застосуванням навмисних палів у західних  регіонах  спричиняють негативний вплив на психологічний та моральний стан внутрішньо переміщених осіб, що нещодавно покинули зони бойових дій і які на собі відчули всі жахіття  війни,  її спустошливе лице.

Мостиська міська рада закликає громадян проявляти свідомість і активну громадську позицію щодо запобігання підпалам, створення умов загального осуду в громадах, населених пунктах по відношенню до мешканців, які дозволяють собі такі вчинки, виявляти осіб, які навмисно вдаються до підпалів.

Просимо проявляти пильність та своєчасно надавати інформацію про випадки підпалів чи такі наміри на анонімний телефон служби з надзвичайних ситуацій 101.

Пам’ятайте від кожного з нас залежить яким буде довкілля і наша рідна земля.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора