«Гаряча лінія»в Мостиській ДПІ

Дата: 08.02.2022 10:19

В Мостиській ДПІ ГУ ДПС у Львівській області 02.02.2022 року проведено « Гарячу лінію» з платниками податків по добровільному одноразовому оподаткуванню доходів   декларування

фізичними особами належних їм активів та новацій по сплаті РРО/ПРРО.

На запитання підприємців відповідав старший державний інспектор   Мостиської ДПІ Ігор Качмарик.

Так, громадяни, які мають розміщені на території України та/або за її межами активи, що належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори, мають право подати одноразову добровільну декларацію.

Одноразове добровільне декларування відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

На даний момент нормами закону, який вже набрав чинності, передбачена можливість цивілізованої легалізації активів, що були приховані від оподаткування.

Саме в цей період громадяни зможуть подати добровільну декларацію до Державної податкової служби України.

Із задекларованих активів необхідно буде сплатити збір:

5%- загальна ставка одноразового збору;

9%- для закордонних активів;

2,5%- для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики.

Якщо усі необхідні збори будуть сплачені, гарантується звільнення від відповідальності за порушення податкового, валютного законодавства.

Також було наголошено що подати декларацію можна лише в електронному вигляді через електронний кабінет платника до 1 вересня 2022 року, тобто до терміну закінчення кампанії одноразового декларування. Крім цього,  скористатись правом на податкову амністію є добровільною справою кожного.