Мостиська міська рада

Львівської області

«Гаряча лінія» в Мостиській ДПІ

Дата: 03.02.2022 09:52
Кількість переглядів: 417

Фото без опису«Гаряча лінія» в Мостиській ДПІ щодо одноразового добровільного декларування та новацій у сфері застосування РРО/ПРРО,  та щодо повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом розміщеному на офіційному інформаційному ресурсі Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС.

24.01.2022 року начальником  Мостиської ДПІ  ГУ ДПС у Львівській області  Василем Дутко  було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему одноразового (спеціального) добровільного декларування, декларування громадян, новації  у сфері застосування РРО/ та сплати податків і зборів , інших платежів, єдиного внеску через єдиний рахунок.

Під час «гарячої лінії» платників податків цікавили питання щодо об’єктів декларування, термінів подання декларації, порядку її заповнення та інше.

Найчастіше запитували чи має право фізична особа задекларувати рухоме або нерухоме майно, право власності на яке набуто нею після 01 січня 2021 року, за рахунок коштів з яких не були сплачені податків

Було роз'яснено, що відповідно до п. 1 підрозділу 94 розділу ХХ Податкового кодексу України одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною пунктом 3 цього підрозділу, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2022 року.

Таким чином, одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванню підлягають виключно належні фізичній особі активи, які були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2022 року. Тобто об’єкти рухомого або нерухомого майно, які набуті фізичною особою після 1 січня 2022 року не підлягають декларуванню.

Щодо питання новацій у використанні РРО та ПРРО було вказано, що З 1 січня 2022 року є обов’язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) або програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки.

Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО або ПРРО не зобов’язані застосовувати лише платники єдиного податку першої групи.

Звернено увагу підприємцям – платників єдиного податку ІІ-ІV груп на необхідності завчасної реєстрації РРО чи ПРРО у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.

Електронний кабінет надає можливість подання суб’єктами господарювання заяв для реєстрації РРО/ ПРРО (за формою № 1-РРО або № 1-ПРРО) в режимі онлайн.  

Обговорено  питання «Як платнику податків повторно (дистанційно) сформувати сертифікати за електронним запитом онлайн?», та про використання застосунку «Дія» для шеренгу документів, ідентифікації особи, яка звернулася до Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС.

Відповідно до положень Регламенту Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС кваліфіковані сертифікати відкритих ключів надаються виключно в електронному вигляді шляхом їх розміщення на офіційному інформаційному ресурсі Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС (www.acskidd.gov.ua) (далі – Сайт Надавача).

Проте, рекомендовано при повторному формуванні сертифікатів здійснювати дане формування за декілька днів до закінчення строку сертифікатів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора