Мостиська міська рада

Львівської області

Про добровільне одноразове декларування та новації при застосуванні РРО/ПРРО з начальником Мостиської ДПІ ГУ ДПС у Львівській області

Дата: 24.01.2022 16:55
Кількість переглядів: 227

Фото без опису

20.01.2021 року про одноразове добровільне декларування та новації при застосуванні РРО/ПРРО говорили під час інтерв'ю у Мостиській ДПІ ДПС.

Начальник інспекції повідомив, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору та відображається ним в декларації.

Громадянам України надається право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, з яких не були сплачені податки і збори до 01 січня 2021 року, без зазначення джерела походження задекларованих активів.

Декларування реального майнового стану надасть змогу безперешкодно витрачати кошти в майбутньому.
У рамках амністії запропоновано ставки оподаткування доходів, які будуть задекларовані, а саме: 5% – загальна ставка; 9% – для закордонних активів та 2,5% – для декларування активів у вигляді ОВДП. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Також, назвав які активи підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню та хто може скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом.

У добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.

Звернув увагу, що декларація подаватиметься особисто декларантами виключно в електронній формі засобами Електронного кабінету. При цьому  вони отримають допомогу при заповненні декларації, пояснення щодо заповнення розділів. Декларант зможе заповнити та надіслати декларацію, сплатити визначені податкові зобов'язання, скориставшись платіжними системами.  Також у кабінеті відображатимуться результати звірки декларації з даними Державного реєстру фізичних осіб. У разі встановлення невідповідності, платник отримає відповідне повідомлення.

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Було повідомлено, що з 01.01.2022 року застосування РРО/ПРРО з обов'язковим для фізичних осіб  платників єдиного податку ІІ-ІІІ групи при продажу товарів, робіт, послуг у разі здійснення ними розрахункових операцій згідно Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Реєстрація програмного РРО відбувається онлайн в «Електронному кабінеті платника» - звіт створюється в автоматичному режимі без ризику санкцій за повідомленням для платника.

Було роз'яснено про порядок ведення трудових запасів. Зокрема було вказано, що обов'язок вести такий облік  виникає у підприємців на загальній системі оподаткування та здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі громадського харчування та надання послуг, спрощенців ІІІ-ї групи – платників ПДВ та спрощенців  передбачено від групи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора