Зустріч з платниками податків в Мостиській ДПІ по питанню добровільного декларування громадян, новації у сфері застосування РРО та ПРРО та сплати податків і зборів , інших платежів, єдиного внеску через єдиний рахунок

Дата: 10.01.2022 17:08

Під час зустрічі платникам податків було повідомлено, що відповідно до норм чинного законодавства при поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі:

- місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України та/або у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та у разі декларування прав грошової вимоги, визначених підпунктом «а» пункту 4 підрозділу 9-4 розділу ХХ Податкового кодексу України.

У разі місцезнаходження (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

Під час спілкування обговорено законодавчі норми, що визначають перелік активів, які слід декларувати та які відомості слід зазначати в одноразовій спеціальній декларації, ставки та строки сплати збору з одноразового добровільного декларування, приклади заповнення форми одноразової добровільної декларації та порядок її подачі через Електронний кабінет платника

Питанню використання РРО/ПРРО було роз»яснено що фізичні особи-підприємці, в тому числі платники Єдиного податку II-IV групи зобов»язані застосовувати РРО/ПРРО у випадку здійснення «розрахункових операцій  у розумінні Закону «ро застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР.

Розрахункова операція це приймання від покупців готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів(послуг), а у разі застосування банківської платіжної картки- оформлення відповідного  розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покувпця , або у разі повернення товару  ( відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.