Мостиська міська рада

Львівської області

Практикум в Мостиській ДПІ-одноразове добровільне декларування

Дата: 10.12.2021 10:40
Кількість переглядів: 569

Фото без опису

09.12.2021 року в Мостиській ДПІ старшим державним податковим інспектором Бєдним Віктором проведено практикум із платниками податків.Під час практикуму учасників заходу проінформовано про законодавчі засади проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів, з яких податок не сплачувався. Віктор Бєдний   роз»яснив, що подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом, а не обов’язком  фізичної особи. Декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування активів. Також зазначив, що відомості, які містяться в одноразових (спеціальних) добровільних деклараціях та доданих до них документах, є конфіденційною інформацією та не підлягають розголошенню без письмової згоди декларанта, окрім випадків, коли це прямо передбачено законами або рішенням суду. Було вказано, що скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть декларанти – фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Кодексу є чи були платниками податків.
Декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами.
  Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який рік, починаючи з 01 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади).
Декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції».
Особи, які мають право скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування та не скористалися таким правом, вважаються такими, що повідомили контролюючий орган про відсутність у власності станом на дату завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичної особи, одержаних (набутих) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів та/або склад та обсяг таких активів перебуває в межах, визначених Кодексом Крім того, податківець зупинився на окремих питаннях,  які виникають при поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації, через приватну частину Електронного кабінету .


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора