Мостиська міська рада

Львівської області

Як працює єдиний рахунок для сплати податків та ЄСВ? 

Дата: 29.10.2021 15:24
Кількість переглядів: 272

 

Платник один раз протягом календарного року має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку

Мостиська ДПІ ГУ ДПС у Львіваській області нагадує, що з 01 січня 2021 року набрала чинності ст. 35-1 ПКУ та постанова КМУ від 29.04.2020 р. №321, якою затверджено Порядок функціонування єдиного рахунка (далі – Порядок).

Платник податків за його бажанням може використовувати такий рахунок для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, заборгованості з інших платежів. Для цього необхідно подати повідомлення про використання єдиного рахунку в електронній формі через електронний кабінет.

При цьому, платник один раз протягом календарного року має право повідомити про використання або про відмову від використання єдиного рахунку.

Відповідно до Порядку єдиний рахунок відкривається на ім’я Державної податкової служби України у Казначействі. Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та єдиного внеску відкривається, як не бюджетний та віднесений до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Використання єдиного рахунку платником розпочинається з робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання такого рахунку.

У разі відмови платника від використання єдиного рахунку таке використання припиняється, починаючи з 1 січня наступного календарного року, на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

У випадку, якщо платник має відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається таким платником за кожним відокремленим підрозділом.

Сплатити через єдиний рахунок можна всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов’язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

Однак, єдиний рахунок не може бути використаний для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами та їх об’єднаннями.

Варто пам’ятати, що з початком використання єдиного рахунку платник зобов'язаний здійснювати сплату вищезгаданих платежів, через єдиний рахунок. В іншому випадку такі кошти, сплачені на інші рахунки, вважаються помилково сплаченими грошовими зобов'язаннями.

Для зарахування коштів на єдиний рахунок платник заповнює розрахунковий документ на переказ відповідно до вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Мінфіна від 24.07.2015 р. №666 із змінами та доповненнями.

Для формування реєстру платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника ДПС України керується нормами пп. 35-1.5, 35-1.7 ПКУ з урахуванням черговості сплати, визначеної п. 35-1.6, п. 89.7 та п. 131.2 ПКУ.

Реєстр платежів з єдиного рахунка в розрізі окремого платника у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунка є підставою для перерахування Казначейством платежів зазначеним у ньому отримувачам.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора