Мостиська міська рада

Львівської області

Всесвітній день моніторингу якості води

Дата: 09.09.2021 10:00
Кількість переглядів: 459

Фото без опису

18 вересня в усьому світі відзначається Всесвітній день моніторингу якості води. В 2003 році ініціатором його створення виступив американський Фонд чистої води.

Поняття «моніторинг» означає постійний контроль чогось, спостереження за чимось. Моніторинг якості води є складовою частиною державної системи моніторингу довкілля. Державний моніторинг якості води здійснюється з метою забезпечення збирання, обробки, збереження, узагальнення та аналізу інформації про стан водних об’єктів, прогнозування його змін та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття рішень у галузі використання, охорони вод та відтворення водних ресурсів.

З 1 січня 2019 року набрав чинності новий порядок здійснення державного моніторингу вод, який відповідає вимогам європейського законодавства.

В межах Львівської області знаходиться 8 пунктів спостережень за якістю води на річках басейну Західного Бугу. А саме на р. Західний Буг, р. Полтві, р. Раті, р. Маруньці та на Кийському потоці.

Відбір проб води з річок проводиться щомісячно БУВР річок Західного Бугу та Сяну.

Результатм моніторингу:

Полтва, ліва притока Західного Бугу, є найбільш забрудненою річкою басейну.

Найкращою якістю характеризується вода в р. Раті (с.Межиріччя) і в Кийському потоці (с. Нестаничі).

Отже, як видно з результатів моніторингу найбільш негативний вплив на якість поверхневих вод мають комунальні підприємства(водоканали), а також стоки від приватних господарств.

На основі результатів моніторингу складаються програми покращення якості поверхневих вод.

Для недопущення забруднення наших річок ми мусимо пам’ятати головні правила, не засмічувати водойми і їх береги сміттям та економити воду.

Провідний інженер водних ресурсів БУВР річок Західного Бугу та Сяну - Б. Шпак


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора