У Мостиськах відзначили День вишиванки

Дата: 20.05.2021 19:13

День вишиванки - свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Для відзначення цієї події сьогодні, 20 травня, в Мостиськах пройшло свято «У цій вишиванці Мостищина моя».

Українська вишиванка служила як прикрасою, так і оберегом. Здавна села громади, наше місто Мостиська славились чудовими вишивками. Особливо старанно вишивали рушники, якими прикрашали оселі. Під час свята усі охочі могли оглянути виставку вишивальниць нашого краю, яку підготував історико-краєзнавчий музей «Мостищина», книжкову виставку «Книга в вишиванці» та посмакувати солодкою «Вишиванкою».

Святковий захід розпочався із виступів хореографічних колективів, музичних вітань. Окрасою заходу було дефіле – демонстрація українських костюмів, які притаманні нашому краю. Свої вишиванки презентували працівники міської ради, депутати, наші захисники, учасники ГО «Воїни АТО Мостищини» та модники із сіл Черневе та Годині. Також до показу вишиванок долучилися вихованці ДБСТ с. Пнікут та прийомної сім’ї с. Підгать.

Дарували свою творчість учні хореографічного відділу дитячої школи мистецтв, Народний танцювальний колектив «Первоцвіт» НД с. Шегині та співали «Троїсті музики», а усі охочі могли посмакувати солодкими випічками господинь нашої громади.

Дякуємо усім учасникам за гарне, яскраве, сонячне та пізнавальне свято.