Охорона життя людей на водних об’єктах.

Дата: 20.05.2021 12:29

Загальні правила поведінки на воді:

1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

2. Не переоцінюйте своїх сил.

3. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

4. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10 м/сек, при температурі води – не нижчою за +18°С, t° повітря – не нижчою за +24°С.

5. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

6. У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.

7. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

8. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся, що дно безпечне, а глибині водоймища достатня.

9. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не вправляйтесь на швидкість на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

На воді забороняється:

запливати за межу купання в акваторії, позначену буями;

підпливати до маломірних/малих суден;

вилізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;

використовувати рятувальні засоби не за призначенням;

стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях з невизначеними глибиною та станом дна;

розпивати спиртні напої і купатися в стані алкогольного сп’яніння;

організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;

забруднювати і засмічувати водні об’єкти та територію пляжів;

подавати фальшиві сигнали тривоги;

залишати без нагляду малолітніх дітей;

використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки;

використовувати маломірні/малі судна, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання за відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони;

приводити із собою собак та інших тварин.

Місце для купання дітей у природних водоймищах має відповідати таким вимогам:

1) розташовуватися не ближче ніж за 500 м від причалів, пристаней, гребель та інших гідротехнічних споруд;

2) бути рівним, піщаним або дрібногальковим й очищеним від корчів, каміння, водоростей;

3) глибина водойми — не більш як 1,2 м;

4) швидкість течії (руху) води — не більш як 0,3 м;

5) бути огородженим на суші та у воді;

6) ділянка акваторії не менше 10% загальної площі акваторії з глибиною не більше ніж 1,2 м має бути позначена поплавковою огорожею або буями оранжевого (червоного) кольору для купання людей, які не вміють плавати;

7) огорожа по периметру акваторії має бути виготовлена за допомогою каната із закріпленими на ньому прапорцями червоного кольору на поплавках (пінопластові, дерев’яні, коркові пластини) з таким розрахунком, щоб вони були помітні із суден, які проходять водоймищем;

8) у місці купання не має бути виходу ґрунтових вод з низькою температурою, джерел забруднення води, вирів;

9) оптимальні кліматичні умови - безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22-24 °С і води не нижче 20 °С.

Під час купання дітям не дозволяється:

1) підпливати до буїв;

2) організовувати у воді ігри, розваги, пов’язані з пірнанням та небезпекою для тих, хто перебуває поруч у воді;

3) подавати фальшиві сигнали тривоги.

23. Під час катання дітей на маломірних/малих суднах та інших плавзасобах дорослі, які організовують такі заходи, мають стежити за тим, щоб човен не було завантажено понад установлену вантажопідйомність.

24. Діти, які знаходяться на маломірних/малих суднах, мають перебувати під постійним наглядом дорослих. Не дозволяється сидіти на бортах, переходити з місця на місце, розгойдувати маломірне/мале судно, пірнати з нього у воду.

25. Самостійне купання дітей до 12 років без нагляду батьків не дозволяється.

Пам’ятайте, лише від вас залежить безпека вашого відпочинку! Цінуйте власне життя й бережіть життя своїх дітей!

У разі виявленні надзвичайної події, яка може загрожувати життю чи здоров’ю громадянам – звертайтеся до Служби порятунку за номером «101».

(Правила охорони життя людей на водних об’єктах України, затверджені наказом МВС України від 10.04.2017 року №301)