День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Дата: 19.05.2021 10:56

Голокост в Україні – систематичне винищення євреїв на українських територіях окупованих нацистською Німеччиною в 1941-1945 рр. На українських землях загинуло близько 6 млн. цивільних осіб, з яких 900 000 євреїв, що проживали в Україні.

Багато українців ризикуючи життям, рятували євреїв від знищення. Вони отримали почесне звання «Праведник народів світу». Багато для порятунку євреїв зробила українська греко-католицька церква (вихрещуючи євреїв, щоб дати їм християнське посвідчення).

В селі Завада по вул. Вишневій знаходяться поховання з пам’ятним знаком «Zachor Єврейське кладовище с. Рудники та м. Мостиська. В пам’ять євреїв які поховані тут і тих, хто загинув під час Голокосту у 1941-1945 рр.» Секретар міської ради Олег Макар розповів про історичні події, які відбувалися в 1941-45 роках. Корінний житель с. Завада М. Кварцяний поділився спогадами своїх батьків, які були свідками злочину Голокосту.