Мова українська - мова єднання

Дата: 23.02.2021 10:56

До Міжнародного дня рідної мови проведено міський родинний огляд-конкурс читців серед учнівської молоді закладів загальної середньої освіти спільно з батьками «Мова українська - мова єднання».

Участь брали усі заклади загальної середньої та позашкільної освіти Мостиської міської ради.

Метою конкурсу було утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, виховання у молодого українства поваги до мови і традицій рідного народу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерного володіння словом.

Конкурсну програму читці підготували за номінаціями:

1. «Поезія відомих поетів-класиків, сучасних поетів, поетів-емігрантів» (обов’язково зазначити у заявці)

2. «Поезії поетів літератури рідного краю»

3. «Гумористичний твір»

4. «Власна поезія»

5. «Прозовий твір

Надія Гнатовська - в. о. начальника відділу освіти, молоді та спорту міської ради у своєму виступі процитувала такі актуальні у наш час слова Пантелеймона Куліша: "СВОЄЇ МОВИ РІДНОЇ І СВОГО РІДНОГО ЗВИЧАЮ ВІРНИМ СЕРЦЕМ ДЕРЖІТЬСЯ, ТОДІ З ВАС БУДУТЬ ЛЮДИ ЯК СЛІД, ТОДІ З ВАС БУДЕ ГРОМАДА ШАНОВАНА І ВЖЕ НА ТАКУ ГРОМАДУ НІХТО СВОЄЇ ЛАПИ НЕ ПОЛОЖИТЬ".