Обережно! Бурульки!

Дата: 18.02.2021 12:14

За інформацією Львівського регіонального центру з гідрометеорології на території області встановлюється період нестійкої метеорологічної ситуації, пов’язаної зі збереженням у нічний час морозів та опадів снігу, в денний час – з підвищенням температури атмосферного повітря до плюсових показників та опадами у вигляді дощів.

Зазначена ситуація може призвести до утворення крижаних бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах, та нагромадження снігу на дахах житлових будинків та споруд іншого призначення.

У зв’зку із цим звертаємося до мешканців населених пунктів громади дотримуватися наступних елементарних правил поведінки на вулицях: не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків; слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків, інших споруд та дерев, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями населеного пункту; бути обережним, йдучи повз будинки в період танення снігу; необхідно обходити ділянки, де звисають бурульки, проходячи такі місця, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів та бурульок. Дотримання цих основних заходів безпеки та порад дозволить уникнути трагічних наслідків;

Також звертаємось до власників приватних житлових будинків - щоденно оглядати власні оселі на предмет виявлення та збивання утворених крижаних бурульок, ліквідації нагромаджень снігового покриву на дахах.