До відома керівників юридичних осіб

Дата: 21.07.2020 10:37

28 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 06 грудня 2019 року №361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення» (далі-Закон №361-ІХ), який спрямований на захист прав та законних інтересів громадян, суспільства і держави, забезпечення національної безпеки шляхом визначення правового механізму запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Закон №361-ІХ вносить зміни до низки нормативно-правових актів, у тому числі, до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та впроваджує деякі зміни у сфері державної реєстрації юридичних осіб щодо процедури розкриття та перевірки інформації про кінцевих бенефіціарних власників в Україні. Ст.17 Закону про реєстрацію доповнено новими нормами та зобов’язано заявника для проведення певних реєстраційних дій надавати державному реєстратору документи для встановлення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи. Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 9 Закону про реєстрацію, відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника її засновника, якщо засновник – юридична особа подають усі юридичні особи (крім політичних партій, структурних утворень політичних партій, професійних спілок, їх об’єднань, організацій профспілок, передбачених статутом профспілок та їх об’єднань, творчих спілок, місцевих осередків творчих спілок, організацій роботодавців, їх об’єднань, адвокатських об’єднань, торгово-промислових палат, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, релігійних організацій, державних органів, органів місцевого самоврядування, їх асоціацій, державних та комунальних підприємств, установ, організацій). Для подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи Ви можете звернутися у Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) Мостиської міської ради за адресою: м.Мостиська, вул.Грушевського, 3.