Мостиська міська рада

Львівської області

Рекомендації щодо профілактики кашлюку

Дата: 28.05.2024 17:46
Кількість переглядів: 80

Фото без опису

Фахівці  ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляють, що кашлюк – гостра високо контагіозна інфекція респіраторного тракту, що супроводжується запаленням гортані, трахеї і бронхів. У типовій формі хвороба проявляється нападами (пароксизмами) кашлю, тяжкість і тривалість яких варіюють.

Кашлюк -надзвичайно заразне захворювання дихальних шляхів, яке передається майже стовідсотково при контакті з хворими людьми, супроводжується запаленням дихальних шляхів і приступами сильного кашлю.

Найчастіше ним хворіють до 6-ти років, дорослі – набагато рідше. Для того, щоб запобігти захворюванню, важливо знати його причини, симптоми та профілактичні зах

Сезонність не надто виражена, відзначається деяке підвищення захворюваності восени і взимку.

Час від початку зараження до прояву перших ознак хвороби триває до 15 днів. Існують характерні симптоми кашлюку, про які зобов’язані знати батьки:

- нежить, що не проходить тривалий час;

- періодичне підвищення температури;

- приступоподібний кашель, що посилюється вночі;

- біль в ділянці грудної клітки;

- важке дихання, що супроводжується хрипами;

- виділення мокротиння під час кашлю;

- поступове посиніння і набрякання обличчя;  

- нетривалі судоми.

Якщо ваша дитина захворіла, то їй необхідно забезпечити спеціальні умови: кімната повинна добре вентилюватися, повітря має бути зволожене спеціальними зволожувачами, кондиціонерами або мокрими рушниками. Важкохворих немовлят рекомендується помістити в затемнену, тиху кімнату, забезпечити спокій, оскільки вплив зовнішніх подразників може викликати важкий напад кашлю. Для старших дітей з легкими формами захворювання постільний режим не потрібний. Перебування хворих на свіжому повітрі сприяє тому, що діти в цей час практично перестають кашляти. Серйозну увагу слід звернути на харчування: їжу рекомендується давати часто, але невеликими порціями.

Ні в якому випадку не варто запускати хворобу, адже на тлі кашлюку можуть розвинутися безліч інших небезпечних захворювань.

Повторно захворіти на кашлюк практично неможливо.

Для того, щоб максимально відгородити себе і своїх близьких від можливості захворювання на кашлюк, необхідно: обов’язково і своєчасно проводити вакцинації,  проводити спеціальні вправи для дихання з метою загартування організму, після прогулянки і перед вживанням їжі мити руки, не контактувати з хворими.

Щеплення для профілактики кашлюку проводяться за віком:

у 2 місяці (перше щеплення),

у 4 місяці (друге щеплення),

 у 6 місяців (третє щеплення) та у 18 місяців (четверте щеплення).

Для вакцинації дітей проти кашлюку на першому році життя можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (далі — АаКДП), так і з цільноклітинним (далі — АКДП) кашлюковим компонентом.

Перенесений кашлюк в анамнезі не є протипоказанням до вакцинації проти цієї хвороби. Щеплення проти кашлюку проводиться дітям до 6 років 11 місяців 29 днів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора