Особливості оподаткування ПДФО доходу від продажу ФО об’єктів нерухомості, які були одержані у спадщину

Дата: 12.07.2023 10:38

Мостиська ДПІ інформує, що дохід від операцій з продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного або двох об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи – резидента або фізичної особи – нерезидента та були одержані такими фізичними особами у спадщину, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

При цьому, у разі продажу протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів нерухомості у вигляді отриманих у спадщину об’єктів нерухомості, одержаний дохід буде оподатковуватися за ставкою 5 відсотків – для фізичних осіб – резидентів та за ставкою 18 відсотків – для фізичних осіб – нерезидентів.