Гаряча лінія у Мостиській ДПІ про одноразове (спеціальне) добровільне декларування

Дата: 06.02.2023 11:30

У Мостиській ДПІ Головного управління ДПС у Львівській  області відбувся черговий  сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На питання платників відповідав начальник Мостиської ДПІ Василь Дутко.

- Відповідно якого законодавчого документа здійснюється одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

Відповідно положень Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особам належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

- Що визначає одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

- Яким чином можливо подати декларацію?

Одноразова ( спеціальна ) добровільна декларація подається:

- безпосередньо декларантом

- в електронній формі

- через електронний кабінет платника.

- В який термін сплачується задеклароване податкове зобов’язання?

Сплата збору здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних  днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

У разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору здійснюється декларантом:

- першого платежу – протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;

- другого платежу – до 1 листопада 2023 року;

- третього платежу – до 1 листопада 2024 року.

У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору, зазначеної в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, у встановлений строк одноразова (спеціальна) добровільна декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені підрозділом 9-4 розділу ХХ Кодексу державні гарантії та звільнення від відповідальності.