Всесвітній день водних ресурсів – 22 березня

Дата: 21.03.2022 16:49

Водні ресурси являють собою стратегічний, життєвоважливий природний ресурс, що має особливе значення. Вони є національним багатством кожної країни, однією з природних основ її економічного розвитку.Вони забезпечують усі сфери життя і господарської діяльності людини, визначають можливості розвитку промисловості й с/г, розміщення населених пунктів, організації відпочинку й оздоровлення людей.

Міжнародні експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я встановили, що понад 60 % захворювань у світі зумовлено вживанням недоброякісної води.

Отже сьогодні вода розцінюється не тільки, як природній ресурс, вона має яскраво виражену соціальну значимість. У підтвердження цьому Міністерською декларацією по прісній воді (Боон, грудень 2001 р.) якість води визнана основним показником збалансованого розвитку суспільства, його безпеки й існування в цілому.

Саме тому забезпечення наших громадян, галузей економіки доброякісною водою є одним з пріоритетних завдань соціально-економічної політики для України.

Раціональне використання природних ресурсів (у нашому випадку - водних), гармонізація взаємин людини і природи, охорона навколишнього середовища - ці питання відносяться до найбільш актуальних проблем сьогодення, бо торкаються кожного жителя планети, оскільки від їхнього вирішення залежить майбутнє всього людства. Наше життя у наших руках.