Мостиська міська рада

Львівської області

«Гаряча лінія» в Мостиській ДПІ щодо одноразового добровільного спеціального декларування та новацій у сфері застосування РРО/ПРРО

Дата: 25.01.2022 12:46
Кількість переглядів: 222

Фото без опису

21.01.2021 року в Мостиській ДПІ проведена «Гаряча лінія» з питання одноразового добровільного декларування. На запитання платників податків відповідав начальник Мостиської ДПІ Василь Дутко.

Надаємо актуальні запитання що надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

У який термін можна скористатися одноразовим добровільним декларуванням?

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Хто може скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом?

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть наступні категорії декларантів: фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи,     фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

До осіб, які не можуть бути декларантами у одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні належать: особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування, а також особи, які за будь-який рік, починаючи з 01 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади).

Який термін сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування та які застосовуються ставки?

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

У рамках амністії запропоновано ставки оподаткування доходів, які будуть задекларовані, а саме: 5% – загальна ставка; 9% – для закордонних активів та 2,5% – для декларування активів у вигляді ОВДП. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

По питанню РРО/ПРРО було повідомлено, що з 01.01.2022 року застосування РРО/ПРРО з обов'язковим для фізичних осіб  платників єдиного податку ІІ-ІІІ групи при продажу товарів, робіт, послуг у разі здійснення ними розрахункових операцій згідно Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Реєстрація програмного РРО відбувається онлайн в «Електронному кабінеті платника» - звіт створюється в автоматичному режимі без ризику санкцій за повідомленням для платника.

Платники І-ї групи Єдиного податку з 01.01.2022 року не зобов'язані  реєструвати та застосовувати РРО/ПРРО. Ведення обліку товарних запасів або якогось іншого обліку не передбачається.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора