«Гаряча лінія» в Мостиській ДПІ щодо питань одноразового (спеціального) декларування та новації у використання РРО/ПРРО

Дата: 19.01.2022 16:43

13.01.2022 року під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» начальник Мостиської ДПІ  Головного управління ДПС у Львівській області Дутко Василь  провів сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія", під час якого надав вичерпні відповіді запитувачам.

Наводимо деякі запитання та відповіді на них.

Щодо яких активів не здійснюються нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального)

Який термін сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування та які застосовуються ставки?

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

У рамках амністії запропоновано ставки оподаткування доходів, які будуть задекларовані, а саме: 5% – загальна ставка; 9% – для закордонних активів та 2,5% – для декларування активів у вигляді ОВДП. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Чи передбачені санкції за несплату або сплату в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування?

У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору, зазначеної в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, у встановлений строк одноразова (спеціальна) добровільна декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюється передбачені підрозділом 9-4 розділу ХХ Кодексу державні гарантії та звільнення від відповідальності.

Реєстрація програмного РРО відбувається онлайн в «Електронному кабінеті платника» - звіт створюється в автоматичному режимі без ризику санкцій за повідомленням для платника.

Було роз'яснено про порядок ведення трудових запасів. Зокрема було вказано, що обов'язок вести такий облік  виникає у підприємців на загальній системі оподаткування та здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі громадського харчування та надання послуг, спрощенців ІІІ-ї групи – платників ПДВ та спрощенців передбачено від групи.