Новації у застосуванні  РРО/ПРРО

Дата: 13.01.2022 14:40

Мостиська ДПІ ГУ ДПС у Львівській області повідомляє, що з 01.01.2022 року застосування РРО/ПРРО з обов»язковим для фізичних осіб  платників єдиного податку ІІ-ІІІ групи при продажу товарів,робіт,послуг у разі здійснення ними розрахункових операцій згідно Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Відповідно до ч.2 ст.664 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо з договору купівлі-продажу не випливає обов»язок продавця доставити товар або передати товар по місці знаходження , обов»язок продавця  передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару перевізникові або організації зв»язку для  доставки товарів/робіт, послуг/,

Якщо споживач замовив  товар на вебсайті  продавця /інтернет магазин/ замовив товар  та на вібсайті продавця / інтернет-магазин/, не здійснював предоплату за замовлений товар, а доставка на піддставі договору, відповідно до якого товар передається такій службі для  доставки покупцю, то у такому випадку РРО/ПРРО застосовується  службою доставки безпосередню при  отриманні нею  коштів через / при/ оплаті за товар  та передачу товарів покупцю.

Продавець зобов»язаний вкласти у покупку видаткову накладну або інший супроводжувальний документ., який буде свідчити про походження товару.

Разом з цим за умови надання продавцем як можливого способу оплати товарів покупцем, виключно реквізитів розрахункового рахунку , відкритого в установах банку , РРО/ПРРО таким продавцем  також  може не застосовуватися.