Мостиська міська рада

Львівської області

В Мостиській  ДПІ проведено семінар по добровільному одноразовому декларуванні доходів

Дата: 17.09.2021 09:41
Кількість переглядів: 416

Фото без опису

В Мостиській ДПІ 13.09.2021 року проведено семінар по добровільному декларуванню за участі старшого державного інспектора Віктора Бєдного

Зокрема, розглянули питання щодо суб’єктів та об’єктів декларування, бази для нарахування збору, ставок збору, гарантій суб’єктів декларування, обмеження та заборони, а також період декларування, способу подання декларацій та строків сплати спеціального збору.

Було проінформовано про об’єкти, які підлягають та не підлягають обов’язковому декларуванню, однак при цьому буде вважатися, що податки з таких активів сплачені. До останніх, зокрема, відносяться квартири, площа яких не перевищує 120 кв м, житлові будинки, площею не більше 240 кв м, та земельні ділянки у межах безоплатної приватизації. Не підлягають обов’язковій декларації один транспортний засіб особистого некомерційного використання та інші активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень.

Було звернуто також увагу на те, що готівка в національній та іноземній валютах може бути задекларована в одноразовій (спеціальної) добровільній декларації за умови розміщення її на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України, до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Задекларувавши активи, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового добровільного декларування, розмір якого є суттєво меншим ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Загальна ставка одноразового збору становить 5%, для закордонних активів – 9%, а для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%.

Скориставшись правом на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації фізична особа отримає можливість без застережень використовувати такі активи в майбутньому та в подальшому формувати позитивну податкову історію.

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. Крім того, передбачено розстрочення сплати збору трьома рівними частинами, але за більш вищими ставками.

Також відмічено що подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи.

Зустріч пройшла у формі конструктивного діалогу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора