Мостиська міська рада

Львівської області

Профілактика отруєння грибами

Дата: 15.09.2021 14:07
Кількість переглядів: 343

1.1https://lvivdpss.gov.ua/wp-content/uploads/2018/09/images-300x150.jpgВживання дикорослих грибів на Львівщині є традиційним, але ця традиція несе в собі значний ризик щодо отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах.

Як вберегтися від отруєння грибами і що робити при підозрах на отруєння.

Найдієвіша порада, яка вбереже вас від отруєння грибами, – це відмовитися від споживання дикорослих грибів. Абсолютно протипоказане споживання грибів для дітей до 12 років, жінок у період вагітності і грудного вигодовування, людей літнього віку.

Не купуйте гриби на ринках стихійної торгівлі і не збирайте їх поблизу трас, підприємств, забруднених територій.

Ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте, остерігайтеся пластинчатих грибів та не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки. Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі, не вживайте також сирих грибів.

Щоб уникнути отруєння грибами, користуйтесь правилом “однієї доби”: готуйте гриби протягом першої доби після збирання (відварюйте щонайменше тричі по 30 хвилин) і зберігайте грибні страви не більше доби.

Основні ознаки отруєння грибами: нудота, блювання, різкий біль в животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задуха, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), поява галюцинацій та марення.

Перша допомога при отруєнні грибами.:  найголовніше – терміново телефонуйте «103».

Якщо є можливість, промийте шлунок простою водою чи прийміть сорбенти.

До приїзду медичної допомоги дотримуйтесь постільного режиму і пийте багато рідини – води, підсоленої води або прохолодного чаю. Це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини.

Категорично заборонено вживати алкоголь, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти – це може пришвидшити всмоктування токсинів.

Ні у якому разі не займайтеся самолікуванням і не намагайтеся “перечекати” – це може бути смертельно небезпечно.

Залишки грибів або грибних страв треба обов’язково зберегти, тому що проведене лабораторне дослідження допоможе встановити причину отруєння та призначити правильне лікування.

Ніякого самолікування! Тому що, чим більше токсинів потрапить у кров, тим важче буде відбуватися перебіг отруєння.

Фельдшер санітарний відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Мостиського   управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Галина ГРИНЧИШИ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора