Виявлено нітрати у питній воді!

Дата: 05.05.2021 17:36

Фото без описуЗгідно з повідомленням Городоцького міжрайонного відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» за результатами лабораторних досліджень на вміст нітратів у питній воді з індивідуальних джерел децентралізованого водопостачання в окремих населених пунктах на території Мостиської територіальної громади виявлені відхилення від санітарних норм ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по вмісту нітратів.

Перевищення вмісту масової частки нітратів у колодязьній воді становлять від 99,6 мг/дм.куб до 141,4 мг/дм.куб при нормі ≤ 50мг/дм.куб,

Перевищення вмісту нітратів у питній воді негативно впливають на здоров’я населення в першу чергу дітей, і можуть спричинити захворювання на метгемоглобінемію у дітей віком до 3 –х років. Крім цього, тривале споживання питної води, забрудненої нітратами, сприяє виникненню шлунково – кишкових захворювань, порушенню в роботі імунної системи, є одним із факторів захворюваності серцево-судинної системи.

Основними причинами забруднення криничної води є:

• недотримання нормативних відстаней при розташуванні громадських та індивідуальних колодязів від джерел забруднення (автомагістралей, споруд та мереж каналізації, вигрібних ям, складів міндобрив  та отрутохімікатів, вбиралень, місць утримання худоби та інших місць забруднення грунту  та підземних  вод);
  •  неналежне облаштування криниць  та прилеглої території,  або неналежне  їх утримання;
  • забруднення грунту та водоносних  горизонтів у зв’язку з  невирішеними питаннями  збирання та вивезення рідких побутових відходів в сільських населених  пунктах;
  • невиконання робіт по періодичному очищенню від замулення та дезінфекції криниць,  тощо.

На превеликий жаль населення, в переважній своїй більшості, не володіє інформацією щодо якості води, яку використовує в повсякденному житті, через що є нагальна необхідність її періодичного лабораторного дослідження, особливо у випадках виникнення надзвичайних ситуацій (повені, підтоплення).

Орієнтовна вартість дослідження однієї проби води на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники (20 показників) становить до 1500 грн, Рекомендована кратність досліджень питної води - один раз в квартал.

Крім цього Городоцький міжрайонний відділ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» надає також лабораторні послуги дослідження води з водойми, атмосферного повітря,  освітленості, мікроклімату навчальних приміщень, а також  якості  повноцінності та корисності  їжі  відповідно до норм харчування  в  навчальних та оздоровчих закладах, а також  дезінфекція, дезінсекція (знищення комах), дератизації (боротьба з гризунами) в  житлових, громадських та інших приміщеннях згідно затвердженого прейскуранту від 13.10.20 р №380-В