Мостиська міська рада

Львівської області

До уваги мешканців громади!

Дата: 10.02.2021 12:31
Кількість переглядів: 304

Відповідно до розпорядження голови Мостиської міської ради від 15.04.2020 року № 80-Р «Про визнання виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Мостиської міської ради» офіційно повідомляємо, що з 17 квітня 2020 року послуга з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту Мостиської міської ради надається міським комунальним підприємством «Житловик».

Враховуючи вищевикладене, наголошуємо про необхідність укладання  договорів про надання послуг з поводження з побутовими відходами з новим надавачем послуг з вивезення побутових відходів МКП «Житловик».

За детальною інформацією звертатись за адресою: МКП «Житловик» м. Мостиська, вул. Міцкевича, 13 тел. (234) 4-16-05.

Укладання договору у сфері поводження з побутовими відходами є обов’язковим.

У нашому місті послугою з вивезення твердих побутових відходів користується кожен. Проте чи усі відповідно до чинного законодавства уклали договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами?

На превеликий жаль, у нашому місті є громадяни, які категорично відмовляються від укладання договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами, мотивуючи тим, що у них вони відсутні. Також деякі жителі стверджують : «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…

Існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих тому, що у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цим повітрям дихають всі жителі міста і що найстрашніше – діти. Це є грубим порушенням законодавства України. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати землю  і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду “утилізації” . Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається. Дехто вважає, що достатньо викинути сміття від приватного домогосподарства до урни на території міста, або вночі підкинути сусідам у контейнер багатоквартирного будинку чи просто виставити мішки на вулиці …

В останній час, постійно спостерігається картина «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах, ярах, лісах.

Отже, чи порушують закон, та який, громадяни, що так ухиляються від укладання договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами?

Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч. 1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Також, у громаді діють Правила з благоустрою, відповідно до яких відходи та сміття вивозяться відповідними підприємствами з усіх домоволодінь на підставі укладених договорів, а також самостійно підприємствами спеціально обладнаним транспортом.

Отже, до порушень цих Правил відноситься відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями.

При виявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складати протоколи, на підставі яких буде відкриватись адміністративне провадження.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, відсутність договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою населених пунктів Мостиської міської ради Львівської області тягне за собою адміністративну відповідальність.

Тому Мостиська міська рада попереджає громадян та суб’єктів підприємницької діяльності міста щодо необхідності до 1 березня 2021 року укласти договір із МКП «Житловик» про надання послуг з поводження з побутовими відходами. У разі відхилень, до порушників будуть застосовуватись грошові стягнення, передбачені законодавством України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора