Тиждень історії у ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів»

Дата: 10.03.2020 15:48

Фото без описуУ рамках методичної декади, в ОЗ «Мостиський ЗЗСО №2 І-ІІІ ступенів» проходив тиждень історії, що ставив за мету розвивати пізнавальний інтерес до предмету, виховання любові і поваги до рідного краю, формування почуття патріотизму та навичок творчої діяльності учнів. Гаслом були слова Цицерона «Не знати історії – означає завжди бути дитиною».

В понеділок:

- проведено виставку малюнків та лепбуків «Козацькому роду – нема переводу»; (5-А, Б, В). Роботи дали можливість зануритися в епоху Гетьманщини, побувати на Січі, пригадати про славні походи козаків, їх гетьманів, ознайомитися із козацькими традиціями.

Учасники гуртка «Історична стежка» (керівник Бірець Г. І.) побували на екскурсії старовинним Львовом. Мандруючи вулицями захоплювалися величністю храмів, розкішністю будівель, пам’ятників. Подорож була захоплюючою і викликала позитивні емоції.

У вівторок:

- екскурсію виставкою учнівських творчих робіт «Історія руками» проводили Сюта С., Стецак О., (6-Б клас). Вони презентували і свої роботи: «Троянський кінь», «Середньовічний шолом». Бажаючі змогли побачити зразки робіт учнів 5-9 кл., які виготовлені з різного матеріалу: соломи, сірників, фетру, фанери, картону, пластиліну, дерева, круп. Такі завдання школярі виконують добровільно, проявляючи при цьому свої вміння і креативність.

Торба А., Калавай Д., (5-А кл.), Копитко М. (5-Б кл.), Горлова А., Яксманицька Д. (7-А кл.) проводили майстер-клас із виготовлення патріотичних атрибутів – голубів миру, ангелів.

Шестикласниці Тарасович Л., Дика Х., пропонували охочим написати своє ім’я на виготовленому шаблоні квітки, а згодом презентували композицію «Мальовнича Україна».

Координувала роботу своїх учнів під час творчих перерв вчитель історії Бірець Г. І.

Учні 9-В класу стали учасниками бінарного уроку-диспуту «Етапи еволюції людини». Вчитель біології Беницька Н. І. ознайомила учнів із гіпотезами походження людини, таємницями, що цікавлять як учених, так і пересічних громадян. Учні дискусували, обговорювали численні загадки та відкриття науковців, розвиваючи при цьому логічне мислення та вміння працювати в команді.

Дев’ятикласники дізналися про місце людини в живій природі, про наших далеких предків, особливості людських рас. А цікаві ілюстрації та презентація допомогли уявити як відбувалася людська еволюція.

Середа:

- день був насичений на події. Команда гуртківців учнів 10-В класу (Писко О., Корнеляк Н., Вовк Т., Босий Р.) була запрошена на І обласну краєзнавчу конференцію «Славетні імена. О. Басараб» для презентації конкурсної роботи, посіла І місце. Писко О. гідно представила краєзнавчо-дослідницьку роботу «Не все поникло у пітьмі забуття». Учасники також відвідали музей О. Басараб.

Під час перерв учні школи мали можливість переглянути виставку малюнків «Історія очима дітей».

Юні «Художники» перенесли глядача у античну Грецію, древній Китай, Індію, Єгипет, знайомили з історичними постатями. Серед малюнків – портрет М. Грушевського, Д. Галицького, старовинні речі побутового вжитку українців.

У 6-Б класі вчитель образотворчого мистецтва Красуцька М.В. показала презентацію та розповіла учням про «Сім старих чудес світу», «Сім нових чудес світу» та «Сім чудес України». Учні активно вели бесіду та доповнювали один одного. Також, учням було задано зобразити у своїх альбомах для малювання одне на вибір із всіх перечислених чудес світу та України.